Personer med flerkulturell bakgrunn opplever rasisme. Det sier de i en undersøkelse gjort for kanalen NRK. Det er en av fire spurte i Oslo som sier dette.De fleste sier de ha opplevd rasisme flere plasser. På jobb, når de leter etter et hjem eller tar kollektiv transport. Les mer på Klartale
Vi kjenner til elever som bytter skole for å slippe rasisme, elever som holdes hjemme, og voldshendelser der rasisme har vært en del av bakteppet, skriver Jarle Dukic Sandven, skoleombud i Oslo.
Charlene opplevde mye rasisme i andre europeiske land. I Norge føler hun seg trygg og fri. Hun var en av mange som feiret mangfoldet under Verdenskarnevalet i Oslo.
– Vi er svært positive til at saken får en grundig behandling av NFF og ser frem til å redegjøre vår opplevelse og de opplysningene vi har i saken, sier FFKs sportssjef Joacim Heier i en pressemelding.
I går kom nyheten…
Rosenborg sender en formell rapport til Norges Fotballforbund etter bråket i kampen mot Fredrikstad.
«Rosenborg Ballklub tar sterk avstand fra alle former for rasisme og støtter Amin Chiakha fullt ut etter hendelsen i…
Fredrikstad - Rosenborg 0-3
Amin Chiakha sørget for å være alene øverst på toppscorerlisten i Rosenborgs 3-0-seier over Fredrikstad.
Det er ikke kjent hva som skjedde etter en snau time av kampen i Fredrikstad, me…
Bak de nymalte treveggene på Svartskog gjøres de aller siste forberedelsene før dørene slås opp til storslått markering.
Nå er det nøyaktig 150 år siden dagens kirkebygg ble innviet, men selve stedet bærer på en lang…
I dag er det 15 år siden terrorangrepet 22. juli.
Selve markeringen begynner klokken 9 ved minnestedet utenfor Høyblokka i regjeringskvartalet, og er åpen for alle.
Senere er det også en samling i Oslo domkirke.
I år ret…
Norges Fotballforbund (NFF) ønsker en ny stadion på Oslo øst med plass til opptil 45.000 tilskuere.
VG omtalte saken først.
Generalsekretær i NFF, Karl-Petter Løken, bekrefter til NRK at fotballforbundet er i dialog med…
Etter at en TV2 publiserte et skjult opptak av en Frp-rådgiver, skal vi snakke om rasisme. Men hvordan gjør vi egentlig det? Og hva hvis man bare vil ha en veldig streng innvandringspolitikk?
Den tidligere lederen for ressurssenteret for pakistanske barn Aslam Ahsan anmelder Frp-rådgiver Hårek Hansen for rasisme.
Ahsan har publisert anmeldelsen på Facebook.
Han skriver i anmeldelsen at Hansen har brutt den så…