Lignende nyheter
Det tyske militæret er satt inn i Berlin-bydelen Steglitz-Zehlendorf for å fylle drivstoff på generatorer etter at strømnettet ble rammet av en påsatt brann.
Målet er å sørge for strøm til kritiske samfunnsfunksjoner og…
I debatten om skolen snakkes det ofte om resultater, tester og faglige prestasjoner. Men i jakten på mer læring risikerer vi å undervurdere noe av det viktigste et barn gjør: å leke.
Mange spør om lek tar tid fra læri…
To personer er drept på en skole i Oder-Spree-regionen utenfor Berlin.
Det tyske venstrepartiet Die Linke leder på en ny meningsmåling foran delstatsvalget i Berlin neste måned.
Die Linke har en oppslutning på 22 prosent ifølge målingen til t-online, godt foran forbundskansler Friedrich Mer…
Politiet har funnet en tilståelsesvideo på telefonen til terrormistenkte Abdul B., ifølge tyske medier.
I videoen skal han tilstår å ha kjørt bilen inn i en folkemengde under pridefeiringen i Berlin lørdag. Han sverger o…
Politiet i Tyskland har funne ein video på telefonen til Abdul Ballout, som var mistenkt for å ha køyrd ein varebil inn i ei folkemengde under pridefeiringa i Berlin fredag, melder Der Spiegel.
I videoen tek ein mann på…
Ola Svenneby kritiserer norske politikere for å holde igjen når de omtaler bakgrunnen for angrepet i Berlin.
En person ble drept og 29 skadet da en bil kjørte inn i en folkemengde lørdag kveld i Berlin.
Hundrevis samlet seg utenfor den tyske ambassade søndag kveld for å vise støtte til de rammede i Berlin.
Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) sier at massepåkjørselen i Berlin vekker vonde minner om terroren mot Oslo Pride for fire år siden.