Grytidlig fredag ankom norske arbeidere og deres familier i Midtøsten Oslo lufthavn Gardermoen.
De som kom er ansatte i Aker Solutions og andre norske selskaper i Dubai, samt enkelte av deres familiemedlemmer. Blant de Aker-sansatte er det både norske og utenlandske statsborgere.
Aker Solutions samarbeider med et selskap i Dubai som driver med omformer-plattformer til havvind. Det er her de norske Aker-ansatte jobber. Les mer på NRK
Aker Solutions har signert en intensjonsavtale med Rolls-Royce SMR for utvikling av små modulære reaktorer (SMR).
Partnerskapet skal utnytte Akers ekspertise innen modularisering for å levere de ikke-nukleære delene av R…
Grytidlig fredag ankom norske arbeidere og deres familier i Midtøsten Oslo lufthavn Gardermoen.
De som kom er ansatte i Aker Solutions og andre norske selskaper i Dubai, samt enkelte av deres familiemedlemmer.
Aker Solut…
Natt til fredag har Aker Solutions fått ut 44 personer med fly fra Midtøsten til Oslo.
– Like etter kl. 05 i dag morges landet et fly på Gardermoen med ansatte og deres nærmeste, totalt 44 personer. I tillegg hadde vi me…
Aker Solutions hadde inntekter på 16,59 milliarder kroner og leverte et driftsresultat på 902 millioner kroner i fjerde kvartal i fjor.
– Resultatene våre for kvartalet og hele året viser at vi har levert på de ambisiøse…
Det opplyser selskapet i en pressemelding onsdag ettermiddag.
Årsaken er at selskapet venter mindre aktivitet i 2026, og dermed et mindre behov for arbeidskraft.
– Vi ser fortsatt mange muligheter både i Norge og interna…
Aker Solutions har sikret seg en seksårig rammeavtale med ConocoPhillips for vedlikehold og modifikasjoner på Eldfisk- og Ekofisk-feltene i Nordsjøen.
Kontrakten, som starter i januar 2027, har opsjoner på forlengelse i…
President Donald Trump varsler på Truth Social at hans langvarige rådgiver Stepen Miller blir ny stabssjef i Det hvite hus.
Han er nå visestabssjef og overtar ansvaret etter Susie Wiles, som skal få en annen rolle i admi…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyste operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
President Donald Trump varsler på Truth Social at Susie Wiles er ferdig som stabssjef i Det hvite hus. Hun skal få en annen oppgave i administrasjonen, ifølge det Trump skriver.
Politiet opplyser at det har vært en front-mot-front-ulykke på E6 like ved Eidsvoll-tunnelen i sydgående løp.
Ulykken skjedde ved kryss nummer 56 Boksrud. En av bilene kjørte nordover i det sydgående løpet, ifølge politi…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyser operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyser operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
Fredag kveld var det en kort periode full stans i togtrafikken i Oslo-området.
Grunnen var en jordfeil, som nå er rettet ifølge Bane Nor.
– Du må fortsatt regne med forsinkelser og innstillinger, skriver selskapet.
Nødetatene er i Ringveien på Nesodden etter melding om brann i en garasje.
Brannen har nå spredt seg til en enebolig, ifølge brannvesenet.
– Grunnet brannbildet med kraftig røykutvikling har beboere i nabohuset til brann…