Det er ventet flere forsinkelser og kanselleringer av fly til og fra Frankrike fredag som følge av en 24 timer streik blant flygeledere i landet.
Den franske luftfartsmyndigheten DGAC har oppfordret flyselskapene til å halvere sine flyginger til og fra Frankrike på grunn av streiken.
Air France har instilt over halvparten av sine kort- og mellomdistanseflygninger fredag, samt rundt 10 prosent av sine langdistanseflygninger.
Norwegian opplyser at morgenflyet fra Oslo til Nice (DY 1404) og en returflyging senere på dagen (DY 1405) er innstilt på grunn av streiken.
Bakteppet for streiken er et krav fra fagforeningen SNCTA om økt lønn og styrket rekruttering. Les mer på NRK
Lokførerstreiken fortsetter, noe som gjør at Vy innstiller en lang rekke avganger på Østlandet også inn i helgen.
145 avganger på Østlandet innstilles fredag og 96 lørdag, ifølge en oppdatert oversikt fra Vy.
Fra før er…
Også torsdag rammes togtrafikken på Østlandet av lokførerstreiken.
Vy har oppdatert oversikten over innstilte tog i dagene fremover. Torsdag er det 168 avganger som er innstilt, alle på Østlandet.
Linjene R22 Oslo S-Myse…
For tirsdag morgen må én av ferjene på sambandet kansellere to avganger.
Årsaken er lovpålagt øvelse for mannskapene om bord.
Avgangen klokken 07.50 fra Moss og 08.35 fra Horten blir kansellert, opplyser ferjeselsk…
Alle avganger mellom Hirtshals og Norge i dag er innstilt som følge av stormen.
Det samme gjelder alle avganger mellom Sandefjord og Strømstad og Kristiansand og Hirtshals frem til i morgen ettermiddag.
– Totalt mellom N…
Amsterdam lufthavn Schiphol, en av Europas travleste knutepunkter, innstilte titalls flyvninger søndag som følge av kraftig vind forårsaket av stormen Boelo.
AFP talte rundt 90 kansellerte avganger på flyplassens nettsid…
Sittende statsminister Ulf Kristersson får forlenget sitt sonderingsoppdrag med «noen dager». Kristersson har i ettermiddag hatt møte med talman Andreas Norlén.
Statsministeren er den tredje som forsøker å danne regjerin…
Storesøster Kristin Axelsen skriver på Facebook at han sovnet inn med nærmeste familie og personalet på Tangerudbakken til stede.
Familien sier til VG at Axelsen (47) døde etter noen få ukers alvorlig sykdom.
Søsteren ta…
EUs påtalemyndighet (EPPO) har innledet gransking av togulykken i Spania der 69 mennesker mistet livet. Hensikten er å avdekke mulig svindel med EU-midler.
Spansk politi har allerede på oppdrag fra påtalemyndigheten gjen…
Hans Majestet Kong Haakon besøker Østre Toten og Gjøvik den 18. november.
Kong Haakon skal møte ungdom, studenter og ansatte under sitt første besøk til Innlandet som konge.
Det skriver kongehuset i en pressemelding.
Bes…
Påtroppende guvernør i Texas Gina Hinojosa vil innføre lover som beskytter innbyggerne i delstaten mot massiv utbygging av datasentre.
Med stor tilgang på energi, lave tomtepriser og næringslivsvennlige myndigheter har T…
Troms og Finnmark trenger flere loser i årene som kommer.
Nå søker Kystverket nye kandidater til sitt losopplæringsprogram og inviterer erfarne navigatører fra hele landet til å søke.
Om lag 300 loser sørger i dag for tr…
Det var 12 år gamle Ibrahim Mujanovic som omkom i trafikkulykken på E18 ved Bommestad utenfor Larvik torsdag.
Familien var hjemmehørende i Kristiansand kommune. Navnet frigis i samråd med de pårørende.
– Vi jobber med å…
Den britiske kringkastaren Sky har mottatt ein sikkerheitstrussel, skriv nyheitsbyrået Reuters.
For få timar sidan evakuerte den irske kringkastaren RTE sine kontor, etter dei mottok ein bombetrussel. Det førte òg til at…
Nødetatene rykket ut etter melding om en alvorlig trafikkulykke i Ringerike. En eldre dame skal ha blitt påkjørt av en buss. Det blir jobbet med livreddende førstehjelp på stedet.
Oppdatering kl. 12.39:
Kvinnen fraktes n…