Røde Kors bekrefter at norsk medarbeider er savnet etter at et fly fra Ethiopian Airlines styrtet søndag mellom Addis Abeba og Kenyas hovedstad Nairobi.. Les mer på NRK
Røde Kors tildeler Røde Kors-prisen 2026 til søskenparet Ayesha Wolasmal og Yama Wolasmal for deres betydelige innsats for mennesker rammet av krig og konflikt, skriver Røde Kors i en pressemelding fredag kveld.
Ayesha W…
Myanmars fengslede tidligere leder Aung San Suu Kyi har møtt en representant for Den internasjonale Røde Kors-komiteen (ICRC), sier myndighetene i landet.
Møtet fant sted i hovedstaden Naypyitaw mandag morgen. Der møtte…
Drammen Røde Kors avslutta den frivillige innsatsen etter brannen i Krokstadelva måndag, melder Røde Kors i ei pressemelding.
Sidan brannen starta fredag 17. august har frivillige frå Røde Kors, Norsk Folkehjelp og Norsk…
Røde Kors i Drammen setter i gang med aktiviteter for barna som er berørt av brannen i Krokstadelva.
Dette skjer på hotellet der de fleste fra brannområdet er evakuert.
Der kan barna få et lite avbrekk gjennom lek og sam…
Røde Kors har mobilisert 35 frivillige for å hjelpe evakuerte etter storbrannen i Krokstadelva.
– Vi har mobilisert store ressurser for å bistå i evakuering og bemanning av evakueringssenter. 35 frivillige fra Røde Kors…
Nødhjelp til en verdi av over 17 millioner kroner er ødelagt etter at hovedlageret til Ukrainas Røde Kors i Kyiv ble truffet av russiske angrep natt til torsdag, ifølge NTB.
– Ukrainas Røde Kors sitt nødhjelpslager har b…
Nødhjelpsutstyr for 17,4 millioner kroner gikk tapt da hovedlageret til Ukrainas Røde Kors i Kyiv ble truffet i de russiske angrepene natt til torsdag.
For første gang siden Kroatia ble EU-medlem i 2013 ligger EU an til å komme i mål med forhandlingene med et nytt kandidatland.
EU-kommisjonen vurderer at forhandlingene med Montenegro realistisk kan rundes av innen utgan…
Allerede i oktober hadde over 8300 søkt om beskyttelse – mer enn det Utlendingsdirektoratet (UDI) hadde forventet for hele 2026, skriver Aftenposten.
– I september og oktober har antall søkere ligget en del over hva vi h…
Ski stasjon er stengt for togtrafikk. Det står på Vy sine nettsider. Det må påreknast forseinkingar, og enkelte tog kan bli innstilte som følgje av ein signalfeil.
Det er satt opp buss for tog på strekninga, og det kjem…
Det er full stans i togtrafikken på Østfoldbanen onsdag ettermiddag.
Årsaken er signalfeil ved Ski, melder Bane Nor.
– Foreløpig vet vi ikke hvor lang tid det vil ta, skriver de på sine nettsider.
Signalfeilen berører to…
Like før klokken 11 onsdag brøt det ut brann på Visund-plattformen, melder RA Stavanger.
70 personer ble evakuert fra plattformen, som ligger i Tampen-området i Nordsjøen.
Det ble først meldt om røyk, så observert brann…
Nødetatene rykker ut til Vinterbro i Ås etter melding om at en kvinne er påkjørt av en bil.
Ifølge politiet var det en brannbil under utrykning.
Politiet skriver at kvinnen fremstår som kritisk skadd, og at luftambulanse…
Republikanske kandidater forsvarte senatssetene i delstatene Montana og Nebraska.
I Montana er den tidligere statsadvokaten Kurt Alme erklært som vinner og vil etterfølge den sittende senatoren Steve Daines.
CNN og The N…
55-åringen, som i to rettsinstanser er dømt til 15 års forvaring for å ha drept en svensk kvinne i 2024, vil anke lagmannsrettsdommen til Høyesterett.
Det jobbes nå med en ankeerklæring, opplyser forsvarer Gaute Nilsen t…
Statsadvokaten har tatt ut tiltale mot en mann i 30-årene for drapet i Arna 8. februar i år.
Politiet mener mannen i 30-åra står bak drapet på Mohammad Tariq Wasiri (28).
Tiltalen gjelder også grov kroppskrenkelse av avd…