Lignende nyheter
Når jeg ser veiarbeidet nord for Haugesund, i retning Sveio, blir jeg både oppgitt og provosert. Måned etter måned ser jeg graving, masse transport og en vei som fortsatt er en anleggsplass.
Som trafikant sitter jeg i…
BOK
Stig Aasvik: Radiotaushet
Cappelen Damm 2026, 383 sider
Anmeldt av Finn Stenstad
Terningkast 5
I norsk samtidslitteratur finner man neppe maken til det romanprosjektet som Stig Aasvik med r…
19-åringen frå Stavanger vart onsdag dømd for drapsplanlegging i England og risikerer 45 år i fengsel.
Jusprofessor, Mads Andenæs meiner 19-åringen ikkje vil overleve fengsel i England. Både Andenæs, advokaten til 19-åri…
Lesere bør ikke la seg avspise med bøker ikke engang forlaget mener det er bryet verdt å få et menneske til å oversette.
Skipet som mistenkes å ha forårsaket kabelbruddet mellom Finland og Estland på nyttårsaften, slepte ankeret flere titalls kilometer, sier finsk politi.
I undersøkelser av havbunnen er det funnet et flere kilometer langt…
«Ingvar hadde lesere ingen andre nådde.» Les Erik Fosnes Hansens minneord.
Det har dukka opp 200 fleire søkarar til VGS i Rogaland enn det er plass til. Og i Vestland er talet 500.
Alle desse har krav på skuleplass. Men mange stader er det allereie fullt.
Ein del av løysinga blir å dytte inn fl…