En kvinne i 60-årene omkom etter brann i et rekkehus i Stord kommune søndag.
– Pårørende er varslet, sier operasjonsleder Rune Tallaksen i Sørvest politidistrikt til Bergens Tidende.
Politiet meldte om brannen like etter klokken 18:00. Da ble det meldt om mye røyk på stedet.
Det var fire boeneheter i rekkehuset.. Les mer på NRK
– Det er kommet inn melding om til brannvesenet om boligbrann. Nødetatene er på vei.
Det melder politiets operasjonsleder Tatjana Knappen klokken 20.50.
Klokken 20.54 melder politiet at det viser seg å være snakk om et b…
STORD: Hele tre sjåfører fikk førerkortet beslaglagt.
Den groveste overtredelsen var en bilist som ble målt til 145 km/t i 80-sonen.
I tillegg ble det skrevet ut 12 forenklede forelegg i løpet av kontrollen, opply…
TRAFIKK: Tidlig torsdag morgen klokken 06.23 rykket politiet ut etter melding om et trafikkuhell på Heiane på Stord.
Det var meldt at en bil hadde kjørt i autovernet.
– Sjåføren, en mann i 30-årene, sier seg uska…
ØVRE EIKER: Nødetatene rykket klokken 18.45 mandag ut etter melding om brann i en enebolig i Hans Nielsen Hauges vei.
– Det er tett tåke på stedet, og innringeren befant seg et stykke unna, opplyser politiet.
Dram…
Politiet melde like over klokka 18 at det brann i eit rekkehus på Stord. Det er fire bueiningar i rekka.
Politi, ambulanse og brannvesenet rykte ut til staden der det blei observert røyk, men ikkje flammar.
– Det er meld…
Det brenn i eit rekkehus på Stord, melder politiet. Det er fire bueiningar i rekka.
Politi, ambulanse og brannvesenet er på staden, der det blir observert røyk, men ikkje flammar.
– Det er meldt om mykje røyk på staden o…
En bil med fem personer skal ifølge politiet ha gått rundt og ligger på taket på Stord. Ifølge Sør-Vest politidistrikt er det meldt at alle personene skal være ved bevissthet. Det skal være glatt på stedet.
Den rumenske etterretningstjenesten opplyser at ytterligere to fly har mottatt bombetrusler. Ett av disse var et KLM-fly på vei til Tel Aviv med mellomlanding i Bucuresti.
Ifølge etterretningstjenesten anmodet pilotene o…
Teknologiindeksen Nasdaq i USA falt med 5,52 prosent torsdag. Nedgangen er det kraftigste fallet for Nasdaq i år. Det største fallet inntil i dag var på 4,18 prosent i mai.
S & P 500, som samler de 500 største selskapene…
Guvernør Gavin Newsom omgjør om alle dødsdommene i California til livsvarig fengsel.
Newsom har lenge vært motstander av dødsstraff.
– Jeg har besluttet å benytte min grunnlovsfestede rett til å omgjøre alle dødsdommer i…
Borgarting lagmannsrett skal behandle anken fra tidligere Norsk Industri-direktør Stein Lier-Hansen, melder E24.
I mai ble han dømt til fem års fengsel for grov korrupsjon og grov økonomisk utroskap, samt til å betale 10…
USAs førstedame Melania Trump ba om en varig våpenhvile i Ukraina da hun tok imot utsendinger fra Ukraina og Russland i Det hvite hus.
Hun deltok nylig i samtalene som førte til en seks dager lang våpenhvile i den russis…
Obligasjonseigarane i Engebø Rutile and Garnet har sagt ja til finansieringsløysinga som skal sikre pengar til vidare drift.
Selskapet får no tilgang på tre millionar dollar, tilsvarande rundt 32 millionar kroner, med hø…
To personer er fraktet til sykehus etter en påkjørsel i Ås.
Begge de påkjørte, som er i 80-årene, var våkne da nødetatene kom fram til stedet.
Nødetatene er på stedet, og det må påregnes kø og forsinkelser i området.
Pol…
Paraguays president Santiago Peña trekker seg. Avgjørelsen kommer etter at den digitale banken Ueno, som knyttes til presidenten, kollapset.
Kollapsen førte til at millioner av kunder mistet tilgangen til pengene sine. S…
Teknologi-aksjene på New York-børsen faller kraftig torsdag. Fallet skjer etter at investorer kvitter seg med KI-relaterte aksjer etter det amerikanske mellomvalget.
Reuters skriver at investorene bekymrer seg for fremti…
Luftambulansen er på vei til Holstadveien i Ås etter en påkjørsel av to personer.
Begge personene som er påkjørt, er våkne.
Nødetatene er nå fremme på stedet, og det må påregnes kø og forsinkelser i området.
Vi ber alle…