Regionmyndighetene på Krim-halvøya ber nå Russlands president Vladimir Putin om hjelp til å gjeninnføre ro og orden. Det melder nyhetsbyrået AFP. Sergij Aksynov sier han har et ansvar for livet og sikkerheten til borgerne, og derfor ber Putin om hjelp. Samtidig har Ukrainas fungerende president bedt Putin stanse provokasjonene, etter at russiske soldater og kamphelikoptre skal ha blitt sendt til Krim.. Les mer på P4
En mann er drept og tre andre personer såret i et ukrainsk droneangrep mot Sevastopol, ifølge russiskinnsatte myndigheter på den annekterte Krim-halvøya.
Han fikk veldig klare meldinger, sier statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) til NRKs Politisk kvarter onsdag morgen.
Tirsdag snakket han og Finlands president Alexander Stubb på telefon med Russlands president Vladimir…
Russlands president Vladimir Putin retter nye anklager mot vestlige land etter telefonsamtalen med statsminister Jonas Gahr Støre og Finlands president Alexander Stubb tirsdag.
Ifølge de statlige russiske nyhetsbyråen…
Russlands president Vladimir Putin har startet samtalene med USAs spesialutsending Steve Witkoff.
Møtet startet onsdag formiddag i Konstantinpalasset i St. Petersburg, melder det statlige russiske nyhetsbyrået TASS.…
Møtet mellom Russlands president Vladimir Putin og USAs spesialutsending Steve Witkoff er i gang i Moskva lørdag kveld. President Donald Trumps svigersønn Jared Kushner er også med til Moskva.
Til de amerikanske utsendin…
Havnebyen Sevastopol på den russisk-okkuperte Krim-halvøya er under et droneangrep. Det opplyser en russisk-innsatt leder i området, ifølge nyhetsbyrået Reuters.
Krim-halvøya tilhører egentlig Ukraina, men har vært styrt…
Russlands president Vladimir Putin sa dette fredag, da han kommenterte det åpne brevet som Ukrainas president Volodymyr Zelenskyj har skrevet til ham.
– Jeg ser ingen grunn til å møtes, vi trenger varige fredsavtaler, sa…