melder euters.
Ambassadør Ali Bahreini viser ifølge byrået til at Israel har angrepet flere av Irans atomanlegg, noe han sier kan føre til farlige utslipp.
Israel og Iran har angrepet hverandre i en rekke luftangrep de siste dagene. Flere sivile har blitt drept i begge land, og millioner av iranere skal forsøke å flykte fra hovedstaden Teheran.
– De målrettede angrepene mot Irans atomanlegg er ikke bare et grovt brudd på folkeretten og FN-charteret, men kan også eksponere hele befolkningen i vårt nabolag til potensielt farlige utslipp, sier Bahreini ifølge byrået. Les mer på NRK
melder euters.
Ambassadør Ali Bahreini viser ifølge byrået til at Israel har angrepet flere av Irans atomanlegg, noe han sier kan føre til farlige utslipp.
Irans FN-ambassadør Amir Saeid Iravani opplyser at minst 1 332 sivile så langt har blitt drept i krigen med Israel og USA. Flere tusen har også blitt skadet.
Iravani sa dette til journalister i FN i New York fredag, mel…
USAs ambassadør i Israel anklager den britiske regjeringen for antisemittisme etter at utenriksminister Ed Miliband beskrev situasjonen på Gazastripen som «forferdelig».
– Britene har gått over streken. Regjeringens jøde…
Tirsdag har Israel og Libanon vært i samtaler i Washington D.C.
Senere tirsdag kveld uttaler Israels ambassadør i USA seg om hva som ble diskutert.
– Den libanesiske regjeringen gjorde det klart at de ikke lenger ønsker…
Irans FN-ambassadør sier lørdag at flere hundre sivile er drept og skadet i USA og Israels angrep mot Iran lørdag, melder Reuters.
Det er Irans faste møtende representant i FN som hevder dette lørdag kveld.
Han sier også…
Irans FN-ambassadør sier lørdag at flere hundre sivile er drept og skadet i USA og Israels angrep mot Iran lørdag, melder Reuters.
Det er Irans faste møtende representant i FN som hevder dette lørdag kveld.
Han sier også…
Irans militærsjef Amir Hatami advarer USA og Israel mot å angripe, og sier landets militærstyrker er i høy beredskap.
– Dersom fienden gjør en feil kommer de uten tvil til å sette sin egen sikkerhet i fare, sier Hatami i…
Irans ambassadør til Norge var i møte med statssekretær Andreas Kravik i UD tirsdag. Der fordømte Norge Irans reaksjon på protestene i landet.
– I et møte med den iranske ambassadøren i dag understreket jeg det dype alvo…
Tidligere i oktober ble det kjent at to lokallag i Arbeiderpartiet (Ap) i Oslo ville ha Birgit Skarstein som ordfører.
Tirsdag kveld skriver Skarstein selv på Facebook at det ikke blir aktuelt nå.
– Jeg vil gjerne bidra…
Den egyptiske journalisten og redaktøren Lina Attalah er pågrepet etter at retten beordret den uavhengige nettavisen hennes stengt.
Det opplyser hennes advokater til BBC.
Attalah var tiltalt for å ha drevet nettstedet Ma…
En person på elsparkesykkel har tirsdag kveld blitt påkjørt i Halden sentrum.
Nødetatene er på stedet.
– Skadene omtales som potensielt alvorlige, og han fraktes derfor til sykehus med luftambulanse, skriver operasjonsel…
En person på elsparkesykkel har tirsdag kveld blitt påkjørt i Halden sentrum.
Nødetatene er på stedet. Fortsatt uavklart skadegrad på pasienten, luftambulanse er på vei, skriver politiet.
En mopedbil og en personbil har frontkollidert på Norevegen i Nore og Uvdal tirsdag kveld. Det meldes om store materielle skader.
Personen i mopedbilen er fastklemt, og det er trafikale utfordringer på stedet.
Nødetatene…
En person på elsparkesykkel har tirsdag kveld blitt påkjørt i Halden sentrum.
Skadeomfanget er foreløpig uavklart. Nødetatene er på stedet og pasienten er våken, skriver politiet.
Israels valgkommisjon avviser Netanyahus forespørsel om utvidede åpningstider i stemmelokaler.
Netanyahus parti, Likud, og to ytre-høyrepartier hadde bedt om én times forlengelse.
Nødetatene har rykket ut til et hus i Horten, hvor det er meldt om kraftig røykutvikling.
Brannvesenet melder om brann ut fra kjelleren og det er å anse som en full bygningsbrann.
Det er uavklart om det er folk inne i by…
Den russiske utenriksministeren Sergej Lavrovs uttalelse kommer etter at statsminister Jonas Gahr Støre og den finske presidenten Alexander Stubb snakket med Putin tidligere i dag.
Norge og Finland brakte ikke noe nytt t…
Fra 1. januar 2027 er Storbritannia igjen en del av EUs skoleutvekslingsprogram Erasmus+, skriver NTB.
Arbeidet med å igjen bli en del av programmet ble innledet i 2025 av daværende statsminister Keir Starmers i en avtal…