Lignende nyheter
Fylkesvei 890 Kongsfjordfjellet er stengt på grunn av uvær.
På fylkesvei 889 er det kolonnekjøring mellom Snefjord og Havøysund. Første kolonne går klokken 08.00 fra Snefjord.
Det er kolonnekjøring på fylkesvei 888 mello…
Det er fremdeles gult farevarsel for kraftig snøfokk over deler av Finnmark, som skaper lokalt vanskelige kjøreforhold på veiene.
E69 mellom Skarsvåg og Nordkapp er stengt som følge av uvær.
Det er innført kolonnekjøring…
Uværet har ført til stenging av E69 mellom Skarsvåg og Nordkapp. Veien er stengt for all trafikk, og det er ikke meldt om omkjøringsmuligheter.
Akkurat nå er det temperaturer like over frysepunktet, cirka 3–6 °C nede…
Jeg tror nok kanskje for dem som bor i Finnmark, og i særdeleshet Øst-Finnmark, så er det veldig lett å få en følelse av at staten egentlig ikke er villig til å forsvare Øst-Finnmark.
Det sa fylkesordfører Hans-Jacob…
Saken oppdateres
Politiet har rykket ut til Vist sør for Steinkjer etter melding om at flere rundballer har rullet ut på E6.
– Ifølge innringer så har det oppstått skade på to biler. Det er trafikale utfordringer…
Flere oppmerksomme innbyggere i Alta og resten av Finnmark bet seg merke i en voldsom flystøy og det som ble beskrevet som et smell lørdag morgen.
Pressevakt ved Forsvarets operative hovedkvarter (FOH), Brynjar Stord…
Hemsedalsfjellet, som er hovedveien mellom Vest- og Østlandet, er natt til lørdag stengt grunnet uvær.
Veien er ventet å åpne igjen ved 02-tiden.
Les også:
Ved 08-tiden mandag morgen melder Vegtrafikksentralen at FV 3282 Valebøvegen i Skien er åpen for trafikk igjen etter å ha blitt sperret under uværet denne helgen.
Lede meldte søndag kveld at rundt 100 kunder var uten…
Det melder Lede i en pressemelding.
Meteorologisk institutt har sendt ut farevarsel om mye regn, kraftige vindkast og lokal flomfare i deler av Vestfold og Telemark fra sent lørdag kveld og videre gjennom natten og u…
Et SAS-fly fra Tromsø fløy over Alta lufthavn mandag kveld. Pressevakten hos SAS opplyser at flyet ikke kunne lande på grunn av kraftig vind.
– Avgangen ble derfor omdirigert til Trondheim som følge av værforholdene.…