Ansvaret for å organisere togtilbudet i Norges mest folkerike region bør overtas av Ruter, mener Venstres førstekandidat til nye Viken fylkeskommune, Solveig Schytz.. Les mer på VG
Onsdag morgen meldes det om flere innstilte ruter, både på veien og sjøen.
Hurtigbåt 500 Øksfjord – Hasvik melder om syv innstilte avganger onsdag morgen.
Disse avgangene er innstilt:
8.15
9.45
11.1…
Norled driftsvakt melder laurdag kveld at dei innstiller fleire ruter på ferjestrekninga Mannheller – Fodnes. Årsaka er naudsynt vedlikehald.
Rutene som er innstilte er i rute A laurdag kveld den 31. oktober er:
K…
Fjellsenden er et busstopp langs Randabergveien på Tasta. Holdeplassen betjenes av Kolumbus.
Søndag har RA Stavanger fått tilsendt bilde fra tipser.
– Skikkelig trist, uttaler en kvinne som passerer busskuret.…
Ved 6.30-tiden onsdag morgen er reiseplanleggeren til Vy og Ruter nede.
Problemene kommer samtidig som mange av Vys togavganger er innstilt på grunn av streik blant lokførerne.
Ruter anbefaler alle reisende til og fra Oslo sentrum om å bruke Stortinget stasjon og ikke Nationaltheatret.
Dette grunnet stor trafikk og mange reisende på Nationaltheatret, skriver Ruter på sine nettsider.
Det er stor…
Ifølge politiet befinner rundt 90.000 personer seg i Oslo sentrum mandag kveld.
Likevel har ting gått greit i kollektivtrafikken hittil, melder Ruter rundt 20.45.
– Det virker som om folk har fordelt seg anske greit utov…
Kollektivselskapet Ruter har gjenåpnet muligheten for å leie elsparkesykkel i Oslo gjennom Ruter-appen.
Tjenesten har vært stengt i over et år, fordi det viste seg at barn fikk leid elsparkesykler tross aldersgrense på 1…
Jeg trodde aldri at jeg skulle reagere på at Kjell Inge Røkke tar ut lite utbytte. Men han trenger kanskje nå Akers pengebinge til å redde Nscale-investeringen?
Pepperkakekrydder har blitt populært på TikTok, og flere butikker er utsolgt for den ferdige krydderblandingen. Men julesmaken kan du enkelt lage hjemme!
Den tidligere japanske fotballpresidenten Kozo Tashima opplyser at han vil stille som kandidat når Det internasjonale fotballforbundets neste president skal velges i mars neste år.
Fotballklubben Hønefoss unnslipper konkursspøkelset. Samarbeidspartnere går inn med millionbeløp for å redde satsingen i Toppserien for kvinner og 2. divisjon for menn.