Maxbo på Sinsen i Oslo får ikke godkjent reguleringsplanen. Årsak: Butikken har ikke i tilstrekkelig grad tilrettelagt for syklister.. Les mer på Aftenposten
Åsane Tidende: Når de har tatt kontakt med eierne av de feilparkerte bilene og lastebilene, har de blitt møtt med aggresjon. Det beskriver Bergen Nord FK som i årevis har slitt med det samme problemet.
De har ikke ve…
BØMLO: Like før klokka 14.30 fredag melder Sør-Vest politidistrikt at nødetatene er på vei til Rubbestadneset på Bømlo, etter melding om en trafikkulykke hvor en bil og en sykkel er involvert.
– Det framstår som om en…
En god stund har jeg sett at det står en barnesykkel og hjelm i sykkelstativet utenfor Kiwi på Bjørkelangen.
Det ser ut som en fin sykkel og jeg lurer: Er det ingen som eier denne sykkelen.
Det er snakk om en blå…
EIKER: Nødetatene rykker ut til Gamle Riksvei etter melding om trafikkulykke.
Et mindreårig barn på sykkel skal ha blitt påkjørt i et gangfelt, opplyser operasjonsleder Tom Richard Skuggedal.
– Barnet er oppegående…
Rundt klokka 17.30 er nødetatene til stede ved Stasjonsbyen i Lørenskog, hvor det er meldt om en trafikkulykke mellom en bil og en sykkel.
– Fremstår ikke alvorlig, opplyser operasjonsleder Rune Isaksen i Øst politid…
Brandon McNulty ordnet amerikansk seier i mennenes fellesstart i sykkel-VM. Han stakk fra tetgruppen 33 kilometer før mål og syklet alene resten av veien.
Det finske satellittselskapet Iceye revolusjonerer overvåking med SAR-teknologi. Dette gir tilgang til detaljerte bilder av militære mål og naturfenomener.