Et svært styrket Senterparti på Stortinget varsler nå kamp om landbruksmeldingen til regjeringen og Frp-statsråd Jon Georg Dale. Senterpartiet ønsker nå å utnytte den nye mandatfordelingen på Stortinget, med KrF på vippen, til å få gjennom flere punkter i landbrukspolitikken for å øke lønningene til norske bønder, skriver avisa Nationen. Til avisa sier Sps Geir Pollestad at når regjeringen ikke lenger har flertall med Venstre alene kan det gi muligheter til å få gjennom mer jordbruksvennlig politikk.. Les mer på P4
Neste uke starter jobben med kantforsterking langs Smidsrødveien på Nøtterøy.
– Arbeidet vil medføre omkjøring for de som kjører i retning Tønsberg, skriver Vestfold fylkeskommune i en pressemelding.
Jobben starter…
Brannvesenet i Andøy skal nemlig gjennomføre en brannøvelse i Æråsen, like ved Kjølhågen.
Hyttebrann
Planen er å brenne ned ei hytte under kontrollerte forhold.
– For at våre mannskaper skal være best mulig rust…
Danmark-proffen Helene Gigstad Fauske står med 35 landskamper for Norge. Nå har hun bestemt seg for å legge opp, bare 29 år gammel.
Det er klubblaget Odense som opplyser om Fauskes beslutning i en pressemelding.
Hå…
20 prosent av befolkningen kan neste år miste tilgangen på dagsferske papiraviser på lørdager, skriver Klassekampen.
Samferdselsdepartementet har utlyst en konkurranse om avislevering i grisgrendte strøk på tirsdager,…
(Nettavisen) Extra går hardt ut i tilbudsavisen denne uken. Medlemmer kan kjøpe 1,5 liter Pepsi Max for 21,45 kroner, altså 14,30 kroner literen.
Lavpriskjeden reklamerer med at rabatten er et spinnvilt medlemstilbud…
Det ventes full storm med vindkast på opptil 37 meter per sekund, skriver Tryg Forsikring i en pressemelding der de oppfordrer private og bedrifter til å sikre eiendom og løse gjenstander før vinden setter inn.
– Det…
Søndag er det ventet lokalt kraftige vindkast på 27–33 meter i sekundet fra sørøst og liten storm utsatte stedet.
Meteorologene har sendt ut gult varsel om kraftige vindkast i Lom og Skjåk og deler av sørvestlandet. …
Den russiske ambassaden i Oslo varsler at de vil ta rettslige skritt etter at Oslo tingrett har åpnet for arrest i fem russiske eiendommer i hovedstaden.