Lignende nyheter
Trump ble på pressekonferansen spurt om drapet på journalisten Jamal Khashoggi.
Amerikansk etterretning konkluderte i 2021 med at Mohammed bin Salman godkjente drapet på den regimekritiske journalisten Jamal Khashoggi.
K…
Flere europeiske ledere kommer mandag og tirsdag til USA for å diskutere en løsning på krigen mellom Russland og Ukraina, opplyser president Donald Trump.
Trump fortalte dette til journalister da han kom tilbake til Wash…
USAs president Donald Trump sier at det er på tide for Ukraina å inngå en avtale for å avslutte krigen med Russland.
– Ukraina må ønske å få en slutt på denne krigen, sa Trump til journalister i Det ovale kontor etter at…
KYIV (Nettavisen): Forholdet mellom Ukraina og USA har nådd et nytt bunnpunkt i løpet av den siste uka. USA med president Donald Trump i førersetet kunngjorde først en dieselavtale med Russland. Deretter kom restriksjone…
Forsvarsdepartementet sier de ikke har registrert noe press fra USA når det gjelder Norges kjøp av amerikanske våpen til Ukraina.
– Vi har ikke mottatt amerikanske anmodninger om å endre denne linjen. Vi har heller ik…
EU sier onsdag at de ikke har noen indikasjoner på at USA har stanset delingen av etterretning med Ukraina, etter at Kyiv opplyste at de ikke var blitt advart om de innkommende russiske angrepene.
– Vi har ingen indikasj…
Krig vil trolig ikke gi regimeskifte, spådde amerikansk etterretning før USA angrep Iran.
Volodymyr Zelenskyj, ikke Vladimir Putin, er den som holder igjen en mulig fredsavtale for Ukraina, sier USAs president Donald Trump til Reuters.
Trumps uttalelse står i skarp kontrast til det som er tonen fra USAs allie…
Amerikansk etterretning advarer om at Russlands president Vladimir Putin ikke har gitt opp målet om å erobre hele Ukraina og gjenerobre deler av Europa som tidligere tilhørte Sovjetunionen.
Ukraina kan komme til å bryte med USA som følge av president USAs fredsplan, sier president Volodymyr Zelenskyj.
Planen legger opp til at Ukraina må avstå rundt 20 prosent av landområdet til Russland.
President Volodymyr…