Lignende nyheter
Arbeidstilsynet har opprettet tilsynssaker mot Foodora og Wolt etter kontroll av arbeidsforhold i matleveringstjenestene.
Det melder BT.
I mai gjennomførte A-krimsenteret i Vestland kontroll av matbud fra de to selskapen…
På nyåret kommet Uber Eats til Norge.
Arbeidsministeren og justisministeren kaller inn ledelsen i Wolt og Foodora til møte etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet.
Arbeids- og inkluderingsminister Tonje Brenna og justisminister Astri Aas-Hansen har kalt ledelsen i Wolt og Foodora inn til møte, etter avsløringer om alvorlige arbeidsforhold og mulig arbeidslivskriminalitet knyttet ti…
Energiminister Terje Aasland (Ap) vil ha en rapport fra Equinor om arbeidernes sikkerhet på Melkøya. Men energiministeren kalles også selv inn på teppet.
Tirsdag avslørte NRK at politiet mener organiserte kriminelle fra Romania har kuppet matleveringsbransjen i Oslo.
Politiet mener bakmennene samler inn ID-informasjon, og oppretter enkeltpersonforetak (ENK) i budenes navn…
To nye skip er truffet i Svartehavet utenfor Bulgaria, opplyser landets statsminister. Russlands ambassadør til Bulgaria kalles inn på teppet.
Karbonfangstanlegget er anslått å koste over 9,4 milliarder kroner. Nå får byrådet skarp kritikk for oppfølgingen av…
Det middelalderske Bayeux-teppet kom tilbake til London tidlig fredag etter å ha blitt fraktet fra Frankrike for første gang på over 900 år.
Bayeux-teppet er et 68 meter langt veggteppe som fremstiller Vilhelm Erobrerens…
Det middelalderske Bayeux-teppet kom tilbake til London tidlig fredag etter å ha blitt fraktet fra Frankrike for første gang på over 900 år.
Bayeux-teppet er et 68 meter langt veggteppe som fremstiller Vilhelm Erobrerens…