Finansdirektør i Sandnes Sparebank Tomas Nordbø mener uendret styringsrente fra Norges Bank er godt nytt for økonomien i Norge og i Rogaland.
– Kjerneinflasjonen er fortsatt på 4 prosent og godt over styringsmålet på 2 prosent. Godt lønnsoppgjør, god aktivitet i økonomien og svak kronekurs gjør at det er klokt å utsette rentenedgangen.
Nordbø mener Rogaland er den delen i Norge som tåler den høye renten best.
– Det svir nok i lommeboken for de med høy gjeld, og vi ser at noen kundegrupper tærer på sparereservene. Les mer på NRK
Tysk politi etterforsker to belarusiske statsborgere for å ha lagt sabotasjeplaner mot mål i Nürnberg, melder Der Spiegel.
De skal ifølge avisen ha utført sabotasje mot en våpenfabrikk i Romania på oppdrag for Russland.…
Kong Haakon har sendt kondolansetelegram til kong Felipe av Spania etter togulykken i landet.
«Deres Majestet, Jeg mottok med dyp sorg budskapet om den dødelige togulykken nær Toledo, som krevde så mange menneskeliv. På…
To menn er dømt for å ha produsert minst 74 kilo amfetamin på en gård i Buskerud.
Det skriver Dagbladet.
8. juni 2022 fant politiet et produksjonslokale for amfetamin i andre etasje i hovedbygningen på en avsidesliggende…
Et privatfly med det som skal være Flavio Bolsonaro har landet i Miami i USA, melder nyhetsbyråene AFP og Reuters.
Søndag tapte Bolsonaro presidentvalget i Brasil. Han ble bedt om å innlevere passet sitt fordi han er ett…
Et privatfly med det som skal være Flavio Bolsonaro har landet i Miami i USA, melder nyhetsbyråene AFP og Reuters.
Søndag tapte Bolsonaro presidentvalget i Brasil. Han ble bedt om å innlevere passet sitt fordi han er ett…
Sparebank 1 Utvikling har besluttet å avvikle kundesenteret sitt. Selskapet har 113 faste ansatte, og holder til i Jåttåvågen i Stavanger.
Det er selskapet selv som opplyser om nedleggingen i en pressemelding.
SpareBank…
Tallene kommer fra lokale spanske myndigheter ifølge Reuters.
Tallene er også gjengitt i El Mundo.
Dermed er togulykken blitt den dødeligste siden 2013, da 80 mennesker døde etter et togavsporing.
Sparebank 1 har besluttet å avvikle kundesenteret sitt. Selskapet har 113 faste ansatte, og holder til i Jåttåvågen i Stavanger.
Det er selskapet selv som opplyser om nedleggingen i en pressemelding.
SpareBank 1 Kundesen…
Den spanske regjeringen frykter at det kan være flere ofre og peker på menneskelige feil ved kontrollsenteret i Atocha.
Ulykken skjedde da et høyhastighetstog kjørt inn i et annet tog i minst 100 km/t, skriver El Mundo.…