Ein vulkan på den spanske øya Las Palmas i Gran Canaria har hatt eit utbrot, skriv Reuters. Bilde frå Twitter viser mykje røyk og lava.
Det er vulkanen langs fjellkjeda Cumbre Vieja som har hatt eit utbrot. I 11-tida søndag blei det registrert eit jordskjelv med styrke på 4,2 på Richer-skalaen, melder avisa El Mundo.
Den siste veka har det vore kraftig seismisk aktivitet på øya, noko som førte til at myndigheitene har bedt folk å førebu seg på å evakuere. Les mer på NRK
En norsk mann i 40-årene omkom i en drukningsulykke på Gran Canaria forrige fredag, melder Canariavisen.
Ifølge avisen skjedde ulykken på den populære turiststranden i Puerto Rico sent på ettermiddagen.
Mannen ble frakte…
Utenriksdepartementet skriver til NRK at de er kjent med at en norsk borger har omkommet på Gran Canaria.
Av hensyn til taushetsplikten vil de ikke gi ytterligere detaljer i saken.
Ifølge flere lokale medier skal den nor…
En nordmann i 20-årene er pågrepet i Puerto Rico på Gran Canaria. Mannen var etterlyst, siktet for drapsforbund og voldtekt av en jente under 16 år i Oslo, skriver Canarijournalen.
Drapsforbundet skal dreie seg om at man…
En nordmann i 20-årene er pågrepet i Puerto Rico på Gran Canaria. Mannen var etterlyst, siktet for drapsforbund og voldtekt av en jente under 16 år i Oslo, skriver Canariavisen.
Drapsforbundet skal dreie seg om at mannen…
Minst 22 personer er drept i et saudiarabisk angrep mot Sana-regionen i Jemen, ifølge medier tilknyttet houthi-militsen i landet. Det skriver AFP.
Det har vært flere angrep begge veier mellom Saudi-Arabia og Jemen den si…
Fem regioner i Ukraina er uten strøm etter russiske angrep, melder ukrainske myndigheter. Det skriver AFP.
Ifølge president Volodymyr Zelenskyj ble landet angrepet av 172 droner og 36 ballistiske missiler gjennom natta,…
En person døde etter å ha blitt knivstukket på Drammen sykehus fredag. Det tok 20 minutter før politiet ble varslet, melder Sør-øst politidistrikt i en pressemelding lørdag.
Dette skjedde i et fellesareal inne på en lukk…
Det blir foreløpig ikke noe av den planlagte USA-turnéen til rapperen Macklemore til støtte for Palestina. Årsaken er at en rekke arenaer har avvist ham på grunn av koblinga til Palestina, ifølge et Instagram-innlegg fra…
Norge gir 500 millioner kroner til Ukraina som sikre utbetalinger av lønn, pensjoner og stønader i sivil sektor, opplyser regjeringen.
Støtten ble kunngjort under et møte mellom utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) og…
USA har gjennomført nye angrep mot Iran. Det opplyser president Donald Trump til journalister.
Ifølge Trump slo amerikanske styrker ut et lite iransk luftvernanlegg. Han sier angrepet varte en kort periode, melder NTB.
S…
Det amerikanske utenriksdepartementet lokker med en dusør på 20 millioner dollar for informasjon om Irans atomprogram. Den som kommer med info, loves også «mulig relokalisering».
Beløpet tilsvarer bortimot 190 millioner…
Politiet undersøker om brannen i en historisk bygning i Kongsvinger sent fredag kveld kan være påsatt.
Det opplyser operasjonsleder Haagen Løvseth i Innlandet politidistrikt natt til lørdag.
Slukkearbeidet pågår fortsatt…
Paraguays president Santiago Peña er avsatt etter en riksrettssak, og visepresident Pedro Alliana har overtatt makten.
Peña er nå pågrepet og satt i husarrest, ifølge lokale medier.
Bakgrunnen for avsettelsen er kollapse…
En person er fraktet til sykehus med luftambulanse etter etter en trafikkulykke i Lyngen i Troms sent fredag kveld.
Ifølge politiet satt det fire personer i bilen.
De andre tre er fraktet til legevakt.
Politiet opplyser…