En 6 år gammel gutt døde fredag på Rikshospitalet etter en badeulykke lørdag 30. mai. Det opplyser Møre og Romsdal politidistrikt i en pressemelding. Gutten ble meldt savnet på badeplassen Retiro i Molde, og ble funnet under vann av brannvesenet.. Les mer på NRK
Cagliari-spiller Yael Trepy (20) er lagt inn på sykehus på Sardinia. Ifølge italienske medier er han i kunstig koma etter å ha vært involvert i en drukningsulykke.
En kvinne i 30-årene omkom i en badeulykke i Skien sent søndag kveld.
Det bekrefter Sør-Øst politidistrikt til NRK.
Pårørende er varslet.
Nødetatene rykket ut i 23-tiden søndag kveld etter meldinger om at det var blitt s…
Børsen i Seoul såg seg nøydd til å stoppe handelen i 20 minutt, berre tre minutt etter opninga.
Det skjer fordi dei fryktar panikksal, at børsmeklarane sel unna aksjane sine av frykt for å tape enorme summar.
Fredagshand…
Å redusere avhengigheten av USA vil ta tid, men «skiftet er i gang», heter det i budsjettet Carney la fram torsdag.
To dager i forveien vant Demokratene i mellomvalget i USA, men selv om de har ytret ønske om å trappe ne…
Børsen i Seoul har sett seg nøydd til å stoppe handelen i 20 minutt, berre tre minutt etter opninga.
Det skjer fordi dei fryktar panikksal, at børsmeklarane sel unna aksjane sine av frykt for å tape enorme summar.
Fredag…
En kommisjon har gitt godkjenning til president Donald Trumps omstridte bue ved den amerikanske hovedstaden Washington. Like etter kom meldingen om at en dommer har stanset byggingen midlertidig.
Planleggingskommisjonen…
Det britiske hangarskipet HMS «Prince of Wales» seiler fredag inn Oslofjorden, opplyser Forsvaret.
Det 284 meter lange krigsskipet har et mannskap på rundt 700 personer.
Ombord på hangarskipet skal det britisk-ledede sem…
Demokratene i USA planlegger å fjerne president Donald Trumps toll på varer fra Canada så fort de overtar flertallet i Kongressen på nyåret, skriver avisen Wall Street Journal.
Målet er å stanse handelskrigen og dempe pr…
En domstol i det kinesiske territoriet Macao har dømt demokratiforkjemperen Au Kam San for blant annet undergravende virksomhet. Han fikk tolv og et halvt års fengsel, skriver NTB.
69 år gamle Au er den første som blir d…
En mann som ble dømt for et drap i 2004, er henrettet i et fengsel i Florida. Dette er delstatens 19. henrettelse i år.
Jesse Guardado ble erklært død klokken 18.13 torsdag etter å ha fått en giftsprøyte med tre legemidl…