Magnus Carlsen minnes kong Harald
i et innlegg på Instagram. – Det var fint å møte ham, og jeg er glad for minnene jeg har. Mine tanker går til dronning Sonja og resten av kongefamilien, skriver Carlsen.

Magnus Carlsen spilte remis mot Jorden van Foreest i Wijk aan Zee-turneringen tirsdag og har nå tidenes lengste rekke uten tap i langsjakk, 111 partier..
Les mer på AftenpostenPersoner, steder og emner i nyheten
i et innlegg på Instagram. – Det var fint å møte ham, og jeg er glad for minnene jeg har. Mine tanker går til dronning Sonja og resten av kongefamilien, skriver Carlsen.
Magnus Carlsen vant sjakkturneringen i esport-VM for andre gang da han utklasset den unge belaruseren Denis Lazavik i Paris lørdag. Carlsen vant 3-1 i begge de to første settene, og dermed var kampen avgjort. Han kom ald…
Magnus Carlsen var igjen sterkest i møte med Hans Niemann. Nå venter sluttspillet i esport-VM.
Magnus Carlsen spilte remis mot turneringsleder Wesley So i nest siste runde i Norway Chess. Dermed er siste fnugg av sjanse til turneringsseier ute.
Magnus Carlsen har våknet i jakten på sin åttende Norway Chess-tittel. Torsdag ble det en etterlengtet seier – og det mot verdensmester Gukesh Dommaraju.
Magnus Carlsen så ut til å vinne mot franske Alireza Firouzja i første parti av Norway Chess. Men havnet i tidsnød og tapte.
Magnus Carlsen avgjorde et jevnt parti mot Yagiz Kaan Erdogmus i sluttspillet og får omspill mot Arjun Erigaisi om seieren i langsjakkturneringen i Malmö.
Magnus Carlsen slet med å få overtaket mot Andy Woodward, men slo amerikaneren med svarte brikker og kan torsdag vinne langsjakkturneringen i Malmö.
Magnus Carlsen (35) har med både kona og den lille sønnen på jobb i Sverige.
Magnus Carlsen slo tilbake etter en formkollaps og vant årets eneste ordinære turnering i Champions Chess Tour.
Tagger
PersonerDataene er lekket fra det statlige russiske statistikkbyrået.
Minst fire mennesker har mistet livet og rundt 120 er skadet og fraktet til sykehus etter at to tog…
450 000 russiske soldater skal være drept i krigen i Ukraina, skal vi tro data lekket fra russisk…
Frankrikes utenriksminister Jean-Noel Barrot sier europeere skal delta i samtalene mellom Ukraina og…
Atomkraftverket i Zaporizjzja mistet tilkoblingen til den siste eksterne strømforsyningen søndag…
Iran har henrettet tre menn etter at de ble dømt for å ha utført oppdrag for Israel og USA, samt for…
Det skriver den amerikanske presidenten på sitt sosiale medium Truth Social.
Norske Niklas Grønning ruslet rett inn på torget i gamlebyen i Krakow, bare minutter etter at…
Det finske satellittselskapet Iceye revolusjonerer overvåking med SAR-teknologi. Dette gir tilgang til detaljerte bilder av militære mål og naturfenomener.