»
(Nettavisen) 1. januar 2027 er det duket for en ny sesong av NRK-programmet «Mesternes mester».
I sesong 18 uteblir den tidligere alpinisten Aksel Lund Svindal (43) som programleder.
Derf…
»
1. januar starter den nye sesongen av den populære konkurranseprogrammet «Mesternes mester», hvor en rekke kjente idrettsutøvere konkurrerer om å bli den beste av de beste.
Programleder for den ny…
Dei hadde stong ut i starten av sesongen, men slo kraftig tilbake og vann Mesternes mester team. Med det blei dei også dei første vinnarane av konseptet.
Listen over russiske utøvere som er godkjent for deltakelse i FIS-konkurranser har nå vokst til 175 navn. Blant de nye er Natalia Terentjeva (tidligere Neprjajeva), som vant verdenscupen i 2022.
Hun har også OL-gull i st…
Mens vi venter på kommuneadministrasjonens førsteutkast til områdeplanen for Oksval-Ursvik, er det verdt å minne om hva som gjør dette området så spesielt.
Oksval-Ursvik er et variert og vakkert område som betyr mye b…
Norgeshistoriens største vikingmyntskatt i Østerdalen har allerede bikket 5000 mynter. Blant myntene har arkeologene nå funnet en helt unik mynt preget under Olav den hellige.
– Dette er helt fantastisk morsomt. Etter å…