Microsoft tipser Kripos om nordmenn som begår ulovlige handlinger på nett. En 62-åring er nå dømt for opplasting av to overgrepsbilder etter at Microsoft varslet Kripos om hva han drev med på sin nettkonto. Ifølge VG benytter Microsoft sikkerhetssystemer som nå automatisk registrerer opplasting av overgrepsbilder med barn. Så da den norske 62-åringen lastet opp slike bilder på sin Google Drive-skykonto, plukket Microsoft det opp og varslet Kripos.. Les mer på P4
Like før klokka 18 tirsdag kveld stoppet utrykningspolitiet en bil på E16 i Sør-Odal.
I bilen satt ei kvinne i 40-årene.
Politiet opplyser at bilen ble stoppet etter tips melding om vinglete kjøring.
Kvinnen ble…
Annonsetjenesten Xandr har fått et overtredelsesgebyr på 92 millioner kroner for ulovlig deling av sensitive personopplysninger, opplyser Datatilsynet.
Dette er det høyeste gebyret tilsynet noensinne har ilagt.
– Brudden…
Aksjene til teknologigigantene Microsoft og Meta gikk i stikk motsatt retning da børshandelen åpnet i New York etter at de to selskapene leverte sine kvartalsrapporter.
Microsoft, som leverte gode resultater dagen før, k…