Hva tjener du?
Snart kan det bli lettere å få vite lønnen til kollegaen din. Men hvem som faktisk tjener på det, er fortsatt uvisst.
LEDER: Skal tradisjonen med skolegudstjenester bestå, må skolene respektere fritaksordningen..
Les mer på Vårt Land
Snart kan det bli lettere å få vite lønnen til kollegaen din. Men hvem som faktisk tjener på det, er fortsatt uvisst.
Eksperter mener Danmarks statsminister var litt for rask på avtrekkeren da hun refset Norge og Finland for å ringe Russlands president.
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.budstikka.no.
– Han har aldri støttet Putin så mye som nå, sier USA-ekspert Eirik Bergesen.
Ap-regjeringens skattelettelser er det naboene til Jonas Gahr Støre, Jan Christian Vestre, Jens Stoltenberg og Espen Barth Eide som tjener mest på, sier Senterpartiets leder.Kutt i inntektsskatten er vel og bra det, men…
Jan Ove Gjersvold jobber mye mindre enn da han var lærer, men tjener likevel mer. – Mange gjør det, forteller daglig leder i et firma som gir pensjonister jobb.
VM-lagets vikingbilde kan sørge for 39 millioner kroner i inntekter. Hvem som tjener hva, vil ikke Norges Fotballforbund gå inn på.
Kari Nessa Nordtun (Ap) er lei debatten om pride i skolen. Hun avviser at foreldre har rett til fritak for barna fra pride-aktiviteter.
Oljefondet tjener mye på investeringer i teknologi og AI, men stadig mer av pengene er konsentrert i noen få selskaper. – Aldri tidligere sett i fondets historie, sier fondets leder.
Bedrifter investerer tungt i kunstig intelligens, men de fleste tjener fortsatt ikke penger på det.
PersonerDen israelske opposisjonslederen Gadi Eisenkot mener velgerne har vendt Benjamin Netanyahu ryggen. Han lover å forsøke å danne en ny regjering.
ORTODOKS: Den russisk-ortodokse kirke skal ikke lenger anerkjenne dåp fra tre ukrainske ortodokse kirker.
AVGANG: Gikk direktøren av for å bygge tillit eller på grunn av politisk press? Dette sier jødiske organisasjoner om HL-senterets vei videre.
Opposisjonsblokka til Gadi Eisenkot ligger an til å ta et knepent flertall i Knesset. Netanyahus Likud blir likevel største parti, ifølge ferske valgdagsmålinger.
ISRAEL: De arabiske partiene ligger an til å få rekordmange 17 seter i Knesset.– Hvis ikke Eisenkot-blokken er villig til å ta dette som en seier, vet de ingenting om demokrati, sier Yehuda Shaul.
Verken blokken til statsminister Benjamin Netanyahu eller blokken til opposisjonsleder Gadi Eisenkot får rent flertall i valget i Israel, viser valgdagsmålinger fra to israelske tv-kanaler.
SAKPROSA: Med Ildgryten håper Simon Sebag Montefiore å klare opp i myter og misforståelser om Midtøsten.
ALLHELGEN: Kirken viser at den kan romme også mer kompliserte mellommenneskelige relasjoner for en som kjenner på en krevende sorg.
ANMELDELSE: Naza er ikke et forsøk på å levere en balansert og helhetlig fremstilling av historien bak angrepene 7. oktober 2023, og heller ikke av alt som har skjedd etterpå. Den leverer noe annet.
TEOLOGI: Paulus delte samtidens syn på seksualmoral bygget på mannens dominans og makt over kvinner, barn og slaver. Hos oss står seksualiteten i en helt annen sammenheng.