Lignende nyheter
Utrykningspolitiet (UP) skrev ut ni forenklede forelegg for høy fart under en kontroll på fylkesveg 213 i Lillehammer.
Kontrollen ble gjennomført i 60-sonen sør i kommunen. Den høyeste målte hastigheten var 83 kilomet…
Tirsdag ettermiddag fikk en bilfører i 60-åra en ganske annerledes opplevelse enn han kanskje forventet, da han stanset og spurte om en mann hadde behov for hjelp.
Sistnevnte, en mann i 20-åra, er nå pågrepet av polit…
ETNE/STORD: Utrykningspolitiet (UP) gjennomførte torsdag kveld en trafikkontroll i 80-sonen på E 134 i Åkrafjorden.
Kontrollen ble gjort i tidsrommet fra klokka 19.50 til 23.30.
I løpet av de snaue fire timene bl…
Politiet melder fredag at de stanset seks leiebiler i Vågan ved Hopspollen – et lite stykke vest for Svolvær. Bilene ble stanset rett før klokka halv ti på formiddagen.
– Vi mistenker at dette er snakk om ulovlig guid…
Politiet stanset en bil hvor fører ikke innehar gyldig førerkort. Han mistenkes også for kjøring i beruset tilstand, sier Rune Isaksen, operasjonsleder ved Øst politidistrikt.
Hendelsen skjedde på Hemnes.
Føreren…
Nesten 300 personer er lørdag stanset i Marokko på vei mot grensen til den spanske byen Ceuta, skriver NTB.
Marokkansk politi stanset migrantene for å hindre ulovlig innreise til EU, opplyser en tjenestemann til nyhetsby…
Sent fredag kveld stanset politiet en bilfører på E16 mellom Kløfta og Nybakk etter at vedkommende forsøkte å unndra seg en politikontroll.
Under biljakten var bilføreren, som er i 30-årene, nær ved å frontkollidere med…
En mann i slutten av tenårene som nektet å stanse for politiet, ble stanset ved hjelp av spikermatte i Innlandet natt til tirsdag.
Bilføreren nektet å stanse ved Midtstranda, snudde og kjørte tilbake mot Brumunddal. Ved…
Det israelske militæret sier de har stanset en rakett avfyrt fra Jemen natt til torsdag.
– Etter at flyalarmen gikk flere steder i Israel for kort tid siden, ble en rakett avfyrt fra Jemen stanset av luftforsvaret, sier…
Etter nesten ti mil fikk politiet stanset en bil som ikke ville stoppe da UP målte den til for høy hastighet i Sande i Buskerud natt til torsdag.
Bilen kjørte da til Drammen, så sørover til Sande igjen, før den snudde og…