Lignende nyheter
Norges Fotballforbund har sendt en formell klage til etisk komité og kontrollkomiteen i Det internasjonale fotballforbundet. Styret vil ha svar på om etiske regler er brutt.
Menneskerettighetsorganisasjonen FairSquare har sendt inn en ny klage til Det internasjonale fotballforbundets etiske komité mot hardt pressede Gianni Infantino.
Algerie har sendt inn en formell klage til Fifa vedrørende «urettferdighet fra dommeren» etter åpningskampen mot Argentina i VM. En takling av Lionel Messi skaper frustrasjon.
IOC-president Kirsty Coventry svarte fredag på spørsmål om Norges dominans i lekene er for stor. – Problemet er heller at vi trenger et OL i Norge, svarte hun.
IOC-president Thomas Bach fikk utbetalt 3,5 millioner kroner i lønn i 2024 – hans siste år i vervet. Det er langt bak verdens mektigste fotballedere.
Fristen for å svare på 42 punkter om styringen av organisasjonen og den siste tids kontroverser skal ha vært «umulig» å overholde, etter det NTB kjenner til.
Derfor kommer ikke Det internasjonale fotballforbundet (Fif…
Det internasjonale fotballforbundet skal ha dratt inn enorme summer på salg av billetter til sommerens VM i Nord-Amerika.
The Times har vært i kontakt med kilder som avslører at totalen landet på 5 milliarder dollar (46,…
Det internasjonale fotballforbundet skal ha dratt inn enorme summer på salg av billetter til sommerens VM i Nord-Amerika.
The Times har vært i kontakt med kilder som avslører at totalen landet på 5 milliarder dollar (…
De fleste av oss gjør det, være seg om det er rundt middagsbordet eller på sosiale medier, vi diskuterer barnehage og skole, helse, eldreomsorg, samferdsel, utvikling av infrastruktur, kommunalt pengebruk, eller innførin…
Fifa vil fjerne muligheten til å oppheve automatiske karantener etter rødt kort. Det skjer som følge av Balogun-skandalen i VM.
Det melder både The Athletic og ESPN foran torsdagens styremøte i Fifa. Begge viser til kild…