Lignende nyheter
Kina har fortsatt ikke sagt at de omfattende militærøvelsene er avsluttet. Taiwan forblir dermed i høy beredskap, ifølge myndighetene.
Ifølge Taiwanske myndigheter trekker kinesiske skip og fartøy seg gradvis tilbake ett…
Kina har, som tidligere varslet, begynt å kreve inn en ekstra havneavgift for amerikanske skip, melder den statlige kringkasteren CCTV.
Den nye avgiften ble innført tirsdag og er et svar på amerikanske avgifter på kinesi…
Uttalelsen kom under et møte med Tysklands president Frank-Walter Steinmeier fredag, ifølge en kunngjøring fra det kinesiske utenriksdepartementet.
Li oppfordret de to landene til å stå fast ved frihandel og åpent sam…
Oljefond-sjef Nicolai Tangens innlegg på LinkedIn denne uken har skapt stort engasjement i sosiale medier.
Innlegget, som har fått over 250 kommentarer og 2500 likerklikk, viser en tabell som sammenligner arbeidstime…
Onsdag passerte seks handelsfartøy gjennom Hormuzsundet.
Dagen før var det elleve skip som passerte.
Dei siste ti dagane har det i snitt passert 13 skip i døgnet gjennom sundet, ifølge data frå skipssporingstenesta Kpler…
Russlands president Vladimir Putin truer med å beslaglegge skip tilhørende europeiske land, som svar på EUs planer om å selge last fra beslaglagte russiske «skyggeflåte»-fartøy.
Putin kaller de europeiske aksjonene for p…
Det iranske nyhetsbyrået Fars News Agency skriver på Telegram at amerikanske skip vil bli angrepet dersom de forsøker å krysse stredet.
De siterer en anonym kilde i den iranske regjeringen.
Trusselen kommer kort tid ette…
Det er rundt 30 skip med ulik tilknytning til Norge i området rundt Hormuzstredet utenfor Iran, sier Norges Rederiforbund, som uttrykker bekymring.
– Vi er bekymret for utviklingen og at sivile skip kan trekkes inn og bl…
USAs president Donald Trump sier at USA vil svare på en betydelig måte dersom Canada går videre med handelsavtalen som landet har forhandlet frem med Kina.
– Hvis de inngår en avtale med Kina, ja, så vil vi gjøre noe vel…
USAs president Donald Trump sier det er «veldig farlig» for Storbritannia og inngå avtaler med Kina, skriver BBC.
Fredag er den tredje dagen av statsminister Keir Starmers Kina-besøk, som er det første en britisk statsmi…