Lignende nyheter
I eit gjengangrep i Petite-Riviere på Haiti er minst 16 personar drepne og minst ti skadde, skriv AFP.
– Dette angrepet understrekar alvoret i tryggingssituasjonen som den haitiske befolkninga står overfor, sa Stéphane D…
Minst elleve sivile er drept i et hevnangrep fra en kriminell gjeng i Haiti, sier ordfører Hubert Ceneac i et radiointervju.
Angrepet i byen Gros-Morne skjedde etter at en FN-støttet sikkerhetsstyrke drepte tre gjengmedl…
Mer enn 40 mennesker har mistet livet i gjengangrep i en by nær Haitis hovedstad Port-au-Prince, opplyser den lokale…
Minst 47 mennesker er drept i et gjengangrep i Haitis hovedstad Port-au-Prince, ifølge FN.
Angrepet skjedde søndag i fjellområdet Kenscoff, like ved hovedstaden.
I et oppgjør mellom gjenger i småbyen Kenscoff utenfor Haitis hovedstad Port-au-Prince er minst 30 mennesker drept.
Det forteller byens ordførerJean Massillon til nyhetsbyrået Reuters.
Kenscoff, som ligger i fjellene cir…
Over 2300 mennesker er drept i gjengvold i Haiti så langt i år, opplyser FNs menneskerettssjef Volker Türk,ifølge NTB.
I tillegg er 1100 personer såret og nær 100 bortført.
Det karibiske landet har lenge vært herjet av k…
Siden lørdag er minst 78 mennesker drept i sammenstøt mellom voldelige gjenger i utkanten av Haitis hovedstad Port-au-Prince, ifølge FN.
FN-kontoret i Haiti sier til nyhetsbyrået AFP at ti av de drepte – fem menn, fire k…
Minst 30 mennesker har mistet livet i et trengseldrama nord i Haiti lørdag. Ulykken skjedde ved det historiske festningsverket Citadelle Laferrière, skriver nyhetsbyrået Reuters.
Mange studenter og turister var samlet fo…
Over 16.000 mennesker er drept og rundt 7000 såret i væpnet vold siden 1. januar 2022 i Haiti, ifølge FN som advarer om at det verste fortsatt er i vente.
– Menneskerettssituasjonen i Haiti har nådd kokepunktet, med økni…
Lilleputt Haiti takket for seg i VM med et drømmemål og en sjokkoppvisning mot Marokko.