En jury i Nevada fant fredag skuespilleren Nathan Chasing Horse, kjent fra Danser med ulver, skyldig i seksuelle overgrep mot urfolkskvinner og -jenter, skriver NBC News.
Juryen fant Chasing Horse skyldig i 13 av de 21 anklagene han sto overfor. Skuespilleren risikerer minimum 25 års fengsel. Han er også siktet for seksualforbrytelser i flere andre delstater, i tillegg til i Canada, skriver NBC News.
Han ble først arrestert og tiltalt i 2023. Les mer på NRK
Den britiske komikeren Russell Brand er funnet skyldig i to tilfeller av seksuelt overgrep og ett tilfelle av voldtekt. Han ble funnet ikke skyldig i øvrige fire tiltalepunkter. Det heter det i rettskjennelsen fra en jur…
Den britiske komikeren Russell Brand er funnet skyldig i to tilfeller av seksuelt overgrep og ett tilfelle av voldtekt. Han ble funnet ikke skyldig i øvrige fire tiltalepunkter.
En amerikansk mann i slutten av 20-årene har tilstått å ha hatt seksuell omgang med ei jente på 14 år i Troms. Han risikerer 30 års fengsel i en domstol i USA.
Ifølge tiltalen reiste mannen via Frankrike og Storbritannia…
Skuespiller Sverre Horge er død, 82 år gammel.
Det melder kona Marit Vollen (76) på Facebook.
«Min aller kjæreste Sverre Horge gikk bort i går morges. Han blir dypt savnet», skriver Vollen på Facebook.
Horge e…
En tidligere lærer i 20-årene fra Rogaland er dømt til fem års fengsel for seksuelle overgrep mot barn under 10 år, oppbevaring og deling av overgrepsmateriale, samt for å ha spredt bilder og opplysninger om sine egne el…
Pave Leo bekreftet på nytt sin forpliktelse til å gjøre slutt på overgrep fra prester i Den katolske kirke under et møte i Lourdes med sju overlevende etter overgrep fra fransk presteskap.
Det opplyste Vatikanet søndag,…
Den tidligere idrettslederen fra Lyngdal, som er dømt til 15 års forvaring for omfattende overgrep mot barn, skal få saken sin behandlet i Agder lagmannsrett i slutten av oktober.
Ankesaken går fra 27. oktober til 6. nov…
Luigi Mangione sier i et rettsmøte fredag at han planlegger å erklære seg skyldig i en føderal sak etter drapet på en toppleder i et forsikringsselskap. Det melder Reuters.
Det var 4. desember 2024 at Brian Thompson, top…
En mann som ble dømt for et drap i 2004, er henrettet i et fengsel i Florida. Dette er delstatens 19. henrettelse i år.
Jesse Guardado ble erklært død klokken 18.13 torsdag etter å ha fått en giftsprøyte med tre legemidl…
Nikkei-indeksen ved børsen i Tokyo falt over 5 prosent fra start fredag og følger dermed utviklingen fra USA, som ble rammet av et teknologiras dagen før, skriver NTB.
I Seoul ble handelen automatisk stanset i 20 minutte…
Den påtroppende guvernøren i Texas, Gina Hinojosa, vil bremse utbyggingen av store datasentre. Det sier hun i et intervju CNN, ifølge Reuters.
Hinojosa mener delstaten må få på plass lover som beskytter innbyggerne før d…
USAs utenriksminister Marco Rubio avviser meldinger om at han vil slutte i jobben for å stille som presidentkandidat.
Det melder New York Times.
Rubio sier at planen hans hele tiden har vært å jobbe for president Donald…
USA, Nato og Ukraina har hatt gode og nyttige samtaler om hvordan krigen i Ukraina kan avsluttes, melder Trumps spesailutsending Jared Kushner på X.
Samtalene fant sted torsdag, i forkant av nye forhandlinger neste uke i…
Den rumenske etterretningstjenesten opplyser at ytterligere to fly har mottatt bombetrusler. Ett av disse var et KLM-fly på vei til Tel Aviv med mellomlanding i Bucuresti.
Ifølge etterretningstjenesten anmodet pilotene o…
Teknologiindeksen Nasdaq i USA falt med 5,52 prosent torsdag. Nedgangen er det kraftigste fallet for Nasdaq i år. Det største fallet inntil i dag var på 4,18 prosent i mai.
S & P 500, som samler de 500 største selskapene…
Guvernør Gavin Newsom omgjør om alle dødsdommene i California til livsvarig fengsel.
Newsom har lenge vært motstander av dødsstraff.
– Jeg har besluttet å benytte min grunnlovsfestede rett til å omgjøre alle dødsdommer i…
Borgarting lagmannsrett skal behandle anken fra tidligere Norsk Industri-direktør Stein Lier-Hansen, melder E24.
I mai ble han dømt til fem års fengsel for grov korrupsjon og grov økonomisk utroskap, samt til å betale 10…
USAs førstedame Melania Trump ba om en varig våpenhvile i Ukraina da hun tok imot utsendinger fra Ukraina og Russland i Det hvite hus.
Hun deltok nylig i samtalene som førte til en seks dager lang våpenhvile i den russis…