Kunsten lever i folk fra Indre Østfold
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.smaalenene.no.

Vanessa Bairds «Lyset forsvinner – bare vi lukker øynene» skal nå flyttes fordi det gir ansatte i departementet for sterke assosiasjoner til 22. juli. Mitt forslag er at Stortinget kjøper det..
Les mer på AftenpostenPersoner, steder og emner i nyheten
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.smaalenene.no.
Thomas Seltzers vidløftige bok tar oss med tilbake til en helt annen rockeundergrunn.
Smykkekunstner Fanny Sophie Gjestland deltar på Årsutstillingen 19. november med skulpturen «The Dust Buster».
For 30 år siden forutså han virkelighetsbølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.Forbindelsene mellom kunst og politiker er et tema som aldri går ut på dato.
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.an.no.
Kunstig intelligens gjør at norske bedrifter har stadig kortere tid til å reagere på cyberangrep, skriver Telenor i sin nye sikkerhetsrapport.
Kunstig intelligens gjør at norske bedrifter har stadig kortere tid til å reagere på cyberangrep, skriver Telenor i sin nye sikkerhetsrapport.
En ny roman om en dement manns siste dager fikk meg til å tenke på aktiv dødshjelp-industrien.
Verken Bayern München eller Borussia Dortmund klarte å vinne på sine reiser til Norge. Hjemme er de ubeseiret i høst. Vi må slutte å la oss overraske.
Både Arne Borge og Gaute Skjervø behandler Oskar Westerlin som en slags gjest i litteraturens verden.
PersonerI sine alternative budsjetter kutter Fremskrittspartiet konsekvent i integrering.
Erna Solberg begår et karakterdrap på Sylvi Listhaug.
Forhåpentlig bidrar det til å øke fyllingsgraden.
Les Espen Sirnes’ debattinnlegg.
Offeret i denne saken heter Rigmor Johnsen, skriver Bjørn Olav Jahr.
Igjen viste USAs president Donald Trump at han er sin egen verste fiende.
Foreldre kan være barnets viktigste ressurs i idretten – og barnets tyngste byrde.
Dessverre smuldrer boikotten gradvis opp. Men idretten har stått overraskende sterkt mot Russland.
Det er på tide med en alvorsprat.
Forsvarerne beskriver situasjonen som uutholdelig. Men Høiby er en av få heldige.