Lignende nyheter
Tyrkia har utstedt en internasjonal arrestordre mot Israels statsminister Benjamin Netanyahu som en del av en etterforskning av Israels stans av en nødhjelpskonvoi til Gaza.
Det opplyser justisminister Akın Gürlek fredag…
VG-journalist Bjørn Haugan må vitne mot korrupsjonstiltalte Stein Lier Hansen etter at Høyesterett torsdag avslo avisens anke.
Høyesteretts ankeutvalg har enstemmig avvist VGs anke over lagmannsrettens avgjørelse som pål…
Tyrkia kunngjorde fredag at landet har utstedt arrestordre for folkemord mot Israels statsminister Benjamin Netanyahu og flere høytstående medlemmer av hans regjering.
Blant de 37 siktede er forsvarsminister Israel Katz,…
De kommende rettsmøtene i korrupsjonssaken mot Benjamin Netanyahu går trolig sin gang. Den israelske statsministeren fikk ikke innvilget en utsettelse.
Svaret kom etter at Netanyahus forsvarer i en begjæring til retten i…
Den amerikanske høyesteretten avviser Trump-administrasjonens anke om å få fortsette deportasjon av venezuelanere.
De konservative høyesterettsdommerne Samuel Alito og Clarence Thomas tok dissens.
Trump-administrasjonen…
[Nettavisen] Coop kjemper sammen med Rema 1000 og Kiwi-eier Norgesgruppen om å slippe milliardbøtene de har fått for ulovlig samarbeid i den såkalte prisjegersaken.
Fram til jul pågår rettssaken i Gulating lagmannsret…
som årlig deles ut av…
Florida har utstedt arrestordre på Cubas tidligere leder, og Fidel Castros lillebror, 95 år gamle Raúl Castro. Arrestordren kommer etter at Castro ble tiltalt tidligere i år. Saken bunner i en hendelse fra 1996, hvor Cub…
Den internasjonale straffedomstolen (ICC) har sendt ut arrestordre på Talibans øvste leiar Hibatullah Akhundzada og den øvste dommaren i det afghanske rettsvesenet, Abdul Hakim Haqqani, melder Reuters.
Domstolen har også…
Jørn Andersen vil anke dommen han fikk for drapet på Marita Løfshus Haugen, skriver Avisa Sør-Trøndelag.
Haugen ble drept med en machete da hun skulle på jobb i Løkken Verk i Trøndelag 13. desember 2025. Andersen ble døm…