Resultatet fra guvernørvalget på Guam, en øy i Stillehavet, er klart. Demokrat Lou Leon Guerrero vant over den sittende, republikanske guvernøren. Det er første gang siden 2003 guvernøren er demokrat. Øya er eget territorium og ikke del av en stat.. Les mer på NRK
Avtroppende Høyre-leder Erna Solberg sier at hun hadde tatt avgjørelsen om å gå av før stortingsvalget, uansett utfall.
– At jeg kom til å gå av på det første landsmøtet etter dette valget har jeg visst siden jeg ble val…
SV-leder Kirsti Bergstø tok selvkritikk da hun talte til partiets landsstyre i Oslo i dag.
– Det ble ikke et godt nok resultat for SV. Vi har større ambisjoner, sa hun.
SV mistet hver fjerde velger sammenlignet med valge…
President Donald Trump varsler på Truth Social at hans langvarige rådgiver Stepen Miller blir ny stabssjef i Det hvite hus.
Han er nå visestabssjef og overtar ansvaret etter Susie Wiles, som skal få en annen rolle i admi…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyste operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
President Donald Trump varsler på Truth Social at Susie Wiles er ferdig som stabssjef i Det hvite hus. Hun skal få en annen oppgave i administrasjonen, ifølge det Trump skriver.
Politiet opplyser at det har vært en front-mot-front-ulykke på E6 like ved Eidsvoll-tunnelen i sydgående løp.
Ulykken skjedde ved kryss nummer 56 Boksrud. En av bilene kjørte nordover i det sydgående løpet, ifølge politi…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyser operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
Politiet rykket fredag kveld ut med flere patruljer etter melding om en mulig trusselsituasjon på Gyldenpris i Bergen.
– Vi har bevæpnet oss og rykker ut med flere enheter, opplyser operasjonsleder Jan Børge Misje i poli…
Fredag kveld var det en kort periode full stans i togtrafikken i Oslo-området.
Grunnen var en jordfeil, som nå er rettet ifølge Bane Nor.
– Du må fortsatt regne med forsinkelser og innstillinger, skriver selskapet.
Nødetatene er i Ringveien på Nesodden etter melding om brann i en garasje.
Brannen har nå spredt seg til en enebolig, ifølge brannvesenet.
– Grunnet brannbildet med kraftig røykutvikling har beboere i nabohuset til brann…