Sjef for Citigroup Global Markets Asia Trading and Strategy, Mohammed Apabhai, vurderer utsiktene for sentralbakenes pengepolitikk. Han ser ikke tegn til inflasjon noen steder.. Les mer på Hegnar.no
Ukrainas skal ha sendt over 600 droner mot Moskva-regionen og rammet et nytt Wildberries-lager. Norsk ekspert kaller det et tydelig tegn på hva Russland har i vente.
Prisveksten i USA (KPI) steig til 4,2 prosent i mai, viser nye tal frå U.S Bureau of Labor Statistics.
I april var den på 3,8 prosent. Tala frå mai er dei høgste sidan april 2023.
Høge energiprisar på grunn av krigen mel…
Eurosonen kan notere en inflasjon på bare 1,7 prosent i januar sammenlignet med prisene for ett år siden. Det er den laveste prisstigningen på fem år.
Tallene ble onsdag offentliggjort at EUs statistiske byrå, Eurostat.…
Årsinflasjonen i Storbritannia enda på 3 prosent i januar, skriv AFP. I desember var inflasjonen på årsbasis 3,4 prosent.
Talet på inflasjon er i tråd med forventningane, og aukar sannsynet for at den britiske sentralban…
Inflasjon i eurosonen var på 1,7 prosent i januar, viser foreløpige tall fra EUs statistikkbyrå Eurostat.
Til sammenligning lå inflasjonen på 1,9 prosent i desember og 2,1 prosent i november.
Den europeiske sentralbanken…