Lignende nyheter
En hel klubb applauderer innsatsen han har lagt ned for jentene, skriver fotballklubben Flint på sine Facebook-sider.
Søndag kom nyheten om at mangeårig hovedtrener for Flints A-damer, Anders Skarbøvik, gir seg.
Ha…
(Haugesunds avis): Dyrskar på Haukelifjell er et sted folk har ferdes i lang, lang tid. Gårdsdrift, dyrehold og en fartsåre fra øst til vest har satt mange spor. Møysommelig steinarbeid vitner om en annen tid hvor muskel…
Minst elleve sivile er drept i et hevnangrep fra en kriminell gjeng i Haiti, sier ordfører Hubert Ceneac i et radiointervju.
Angrepet i byen Gros-Morne skjedde etter at en FN-støttet sikkerhetsstyrke drepte tre gjengmedl…
Lilleputt Haiti takket for seg i VM med et drømmemål og en sjokkoppvisning mot Marokko.
Over 2300 mennesker er drept i gjengvold i Haiti så langt i år, opplyser FNs menneskerettssjef Volker Türk,ifølge NTB.
I tillegg er 1100 personer såret og nær 100 bortført.
Det karibiske landet har lenge vært herjet av k…
Siden lørdag er minst 78 mennesker drept i sammenstøt mellom voldelige gjenger i utkanten av Haitis hovedstad Port-au-Prince, ifølge FN.
FN-kontoret i Haiti sier til nyhetsbyrået AFP at ti av de drepte – fem menn, fire k…
Haiti og Den dominikanske republikk er enige om å åpne luftrommet mellom de to landene fra og med i mai, ifølge en uttalelse fredag.
Det har ikke vært flytrafikk mellom de to landene på over to år.
Tiltaket har som mål å…
Minst 30 personer har mistet livet i da det brøt ut panikk ved en festning nord i Haiti. Dødstallet kan komme til å stige, ifølge myndighetene.
Minst 30 mennesker har mistet livet i et trengseldrama nord i Haiti lørdag. Ulykken skjedde ved det historiske festningsverket Citadelle Laferrière, skriver nyhetsbyrået Reuters.
Mange studenter og turister var samlet fo…
Ifølge Ruters, som viser til ein menneskerettsgruppe, skal 70 menneske vere drepen i Artibonite-regionen i Haiti som følge av ein konflikt med Gran Grif gang.
Lokalt politi meldte tidlegare i dag at minst 16 personar var…