Lignende nyheter
KYIV (Nettavisen): Forholdet mellom Ukraina og USA har nådd et nytt bunnpunkt i løpet av den siste uka. USA med president Donald Trump i førersetet kunngjorde først en dieselavtale med Russland. Deretter kom restriksjone…
USAs president Donald Trump gir Iran skylden for det dødelige angrepet på en barneskole i den iranske byen Minab. Over 150 elever ble drept i angrepet.
– Vi tror det ble utført av Iran. Fordi de er, som dere vet, veldig…
USAs president Donald Trump reagerer på republikanske nederlag i flere av tirsdagens lokal- og delstatsvalg ved å skylde på nedstengingen av offentlig sektor.
I tillegg trekker han fram at han selv ikke stilte til valg.…
De to prorussiske hackergruppene Noname057(16) og Z-Pentest tar på seg skylden for å ha satt kjøledisker i Europa ut av spill, melder den italienske kringkasteren Rai.
De to prorussiske hackergruppene Noname057(16) og Z-Pentest tar på seg skylden for å ha satt kjøledisker i Europa ut av spill, melder den italienske kringkasteren Rai.
Det var ingen behov for å bruke skadelig programvare, vi utnyttet simpelthen de integrerte systemene, skriver gruppene i en uttalelse ifølge Rai.
– Vår rekkevidde strekker seg til vannforysningssystemer, kraftverk, in…
USAs lengste republikanske senatsrekke kan stå for fall. En metodistprest kan tirsdag skrive historie i Kansas.
8. november 1932 gikk velgerne i Kansas til urnene i et land i dyp krise.
Millioner av amerikanere sto…
USAs president Donald Trump langet ut mot Norge på et valgkamparrangement i Port Huron i delstaten Michigan på søndag.
Trump gjentok misnøyen over at han ikke ble tildelt årets Nobels fredspris.
– Helt ærlig, Nor…
USAs tidligere president Barack Obama gikk lørdag hardt ut mot etterfølgeren Donald Trump.
– Etter to år med kaos, grusomhet, korrupsjon og inkompetanse, har vi nå sjansen til å si at nok er nok, sa Obama i sin tale.
Utt…
En mann fra Salangen er tiltalt for å ha truet et vitne til å endre forklaring i en straffesak. Mannen var mistenkt for promillekjøring.
En annen mann forklarte seg til politiet om promillekjøringen. I ukene etterpå…