Fikk fiskenota i propellen og måtte slepes til kai
Saken oppdateres
Fredag morgen fikk en fiskebåt problemer på Korsfjorden i Alta.
Det bekrefter medievakt i Redningsselskapet, Daniel Sellevoll, overfor iFinnmark fredag formiddag.
Han opplyser at Redningsselskapet fikk en nødmelding fra fartøyet like før klokka 09.00 i dag.
– Da hadde fiskefartøyet fått nota i propellen og hadde behov for assistanse, sier han. Les mer på Finnmarken
Donald Trumps barnebarn har blitt mer og mer synlig de siste årene. I sosiale medier følges hun av millioner og på YouTube deler hun videoer fra hverdagen.
Kai Trump studerer ved University of Miami og er en av skole…
Donald Trumps barnebarn har blitt mer og mer synlig de siste årene. I sosiale medier følges hun av millioner og på YouTube deler hun videoer fra hverdagen.
Kai Trump studerer ved University of Miami og er en av skole…
Det er egentlig ikke gaming dette handler om – det handler om kompetanseheving, personlig utvikling og det å gi ungene innhold i hverdagen.
Studentene Kai Andrés del Toro Pedersen og Haider Raad bestemte seg for å blå…
Det så et øyeblikk ut som om ferga var på vei inn til Kristiansund – den ble liggende utenfor Klubba en god stund, før den ble slept videre.
– Det var en planlagt manøver, sier regionleder Odd Reidar Ormåsen i Fjord1…
Fredag ettermiddag har utrykningspolitiet holdt fartskontroll på E6 ved Valjohka i Karasjok.
Selv om det er glatte veier, var det flere som tok sjansen på å øke farta mer enn skiltene tillater i 80-sonen.
Fem sjå…
Fredag ettermiddag avsluttet politiet en ruskontroll på langstrekka i Kirkenes.
Ruskjøring er et alvorlig lovbrudd.
Konsekvensene blir ofte store og alvorlige, noe som også fører til at det er strenge straffer…