Produksjonen av planteplankton har falt med 45 prosent i deler av Barentshavet, ifølge en ny studie. Forskere ved Norsk Polarinstitutt mener utviklingen kan få konsekvenser for økosystemet.. Les mer på ABC Nyheter
Tidligere i år gjennomførte politiet en ransaking på en adresse i Eidsvoll kommune. På adressen gjorde de en rekke funn, som førte til at påtalemyndighetene opprettet sak mot en mann i 60-årene.
Nå har rettsmøtet mot…
Seks nye kjendiser skal ut på sine livs eventyr sammen med Rune Malterud fra Gjøvik. I år som i fjor skal han lede et knippe kjente nordmenn opp på en fjelltopp i programmet «Ekspedisjonen» på NRK.
Det er ett år siden…
Bladet Vesterålen mottok tips om hendelsen klokka 13.47.
Bergingsmannskap fra Assistanse Nor var på stedet for å få bilen opp på land litt etter klokka 14. Uhellet skal ha skjedd i forbindelse med at en båt skulle dra…
Årets opprenskingstokt etter tapte og gjenstående fiskeredskaper i regi av Fiskeridirektoratet startet utenfor Ålesund 6. august med fartøyet «M/S Vikingbank».
Toktet dekker fiskefeltene langs kysten til havområdet utenf…
En eldre mann har falt i havet i Lofoten. To personer er sendt til sykehuset UNN i Tromsø med redningshelikopteret Sarqueen.
Politiet melder at alle nødetater varslet om at eldre mann hadde falt i havet da han skulle gå…
En eldre mann har falt i havet i Lofoten.
Politiet melder at litt over klokken åtte ble alle nødetater varslet om at eldre mann hadde falt i havet da han skulle gå ut av sin båt ved land.
Alle nødetater ble sendt til ste…
Norge bygget verdensledende havindustri gjennom å kombinere teknologi og havkompetanse. Nå skrives neste kapittel. Muligheten ligger i å bli verdensledende på anvendt kunstig intelligens for havet.
Norges nye hærsjef står midt i den største omstillingen i Hæren på lang tid. Nå skal antallet soldater mer enn dobles, samtidig som ny teknologi og nye avdelinger skal på plass.