Kutter i palliativ pleie. Innrømmer at budsjettet er dårligere enn i fjor
KUTT: Senterpartiet reagerer på regjeringens kuttforslag. – Dette er jo ikke et bedre budsjett for palliasjon enn det vi har i år, det er helt riktig, sier helseministeren.

Åpent brev til helse- og omsorgsminister Jan Christian Vestre..
Les mer på DagsavisenPersoner, steder og emner i nyheten
KUTT: Senterpartiet reagerer på regjeringens kuttforslag. – Dette er jo ikke et bedre budsjett for palliasjon enn det vi har i år, det er helt riktig, sier helseministeren.
Tårene trillet for assistenttrenerne Kent Bergersen og Brede Hangeland da landslaget ble møtt med jubel og hyllest i…
Publikum sang, landslagsspillerne strålte, Ståle Solbakken gliste – og assistentene strigråt.
Start suspenderer en person i støtteapparatet til klubbens førstelag som følge av anklager om upassende uttalelser og oppførsel.
PersonerOpposisjonsleder Gadi Eisenkot får i oppdrag å danne ny regjering i Israel av president Isaac Herzog.
Polens innenriksminister sier at 24-åringen som drepte Seks mennesker i Krakow lørdag, var fascinert av høyreekstreme ideer.
Litauens president tror ikke Vladimir Putin ønsker reelle fredsavtaler om Ukraina før 2027.
Utstillingen med Ragnhild Keyser viser et kunstnerskap som utfoldet seg i en tid vi kan kjenne oss igjen i, preget av store sosiale forskjeller og politiske omveltninger.
En mann trengte seg inn i boligen til Marius Borg Høiby på Skaugum natt til fredag og dyttet ham, skriver Se og Hør. Forsvareren bekrefter hendelsen.
Supper og kaker i en liten pose har satt mange kvinner fri.
De færreste ungdommer våkner opp en dag og bestemmer seg for å bli kriminelle. Veien dit kan starte med ensomhet, utenforskap, spenning, penger, status eller ønsket om å passe inn.
Det britiske hangarskipet HMS Prince of Wales ankom Oslo lørdag ettermiddag, omkring et døgn etter planen. Tåken stoppet det svære militærskipet fredag.
Om ti dager går fristen ut for å melde seg som FIFA-president. For Gianni Infantino var mellomvalget i USA et 0-5-nederlag.
Frps Kristoffer Sivertsen vil fjerne hele iskant-grensen, som hindrer oljeleting lengst nord. Han reagerer på at SV og MDG går motsatt vei i budsjettforhandlingene.