Naboer omringet av blokker har levert klage: Hva kan naboene i Råholtgården egentlig kreve?
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.eub.no.

– Jeg håper folk bruker tilbudet, i stedet for å sitte hjemme og råtne med potetgullposen sin, sier Truls Hovland, lokal fotballhelt i Årdal, som i ensom majestet åpner for utvidet skjenking..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.eub.no.
En kraftig skogbrann har brutt ut i turistbyen Omiš i Kroatia. Over 1000 er evakuert.
Brannvesenet i Drammen gir nye detaljer om hvordan storbrannen i Krokstadelva spredte seg i stor fart.
Oslo ga utestedene flere timer til å skjenke under fotball-VM. Nå er fasiten klar.
Engelske og walisiske puber får lov til å holde åpent helt til klokken 05.00 mandag morgen, slik at fansen kan se England møte Mexico i åttedelsfinalen i fotball-VM.
Enda flere skal få skjenke øl og vin døgnet rundt i Oslo under fotball-VM.
Skatteetaten kontrollerte en rekke serveringssteder i julebordsesongen. 68 virksomheter i til sammen 27 kommuner brøt reglene. Ti av virksomhetene som Skatteetaten nå har varslet om, er i Oslo. – Vi ser at der vi finner…
Regjeringen vil åpne for å skjenke øl til største fotballsupportere på nattestid under sommerens VM-sluttspill.
De utestedene som i dag kan skjenke til klokka 03, skal kunne fortsette til klokka 06 under fotball-VM, foreslår byrådet i Oslo.
PersonerDe elsker kjolene, krøllene og de røde leppene.
Casper Ruud har storspilt i Paris denne uken. Nå er han klar for semifinale mot verdenstreer Carlos Alcaraz etter seier over Nuno Borges.
Denne historien er til deg som ikke vil sove i natt: 3000(!) taranteller ble funnet i sokker på flyplassen i Lima, Peru. Sånt kan det bli fengsel av.
Frykten for at AI-euforien er en boble som kan sprekke, har gitt blodrøde børser. Her er rådet for deg med røde piler i spareappen.
Bjørn Terje Axelsen (47) sovnet inn 5. november. Han er kjent fra TV-serien «Tangerudbakken borettslag».
19-åringen fra Stavanger, som nylig ble dømt til 20 års fengsel for drapsforbund i Storbritannia, har bestemt seg for ikke å anke dommen.
Det er langt over forventningene.