Gjør narr av Trump med stikk fra Gilde(do)skål: – Boksen er full
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.an.no.

Den demokratiske senatoren Tammy Duckworth slår tilbake mot USAs republikanske visepresident, J.D. Vance, etter at han sammenliknet henne med filmfiguren Forrest Gump..
Les mer på DagbladetPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.an.no.
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.ringsaker-blad.no.
Det kan bli slutt på at alle elever på studieforberedende programmer lærer matematikk, fremmedspråk, samfunnsfag, geografi og religion. Hvordan det skal styrke utdanningen i norsk videregående skole, er oss en gåte.
Hvis dere er i tvil om navnet til noen fra Midtøsten, bare si «Mohammed», sa Trump til folkemengden på valgmøtet i Dalton i Georgia fredag. – Dere har rundt 65 prosent sjanse. «Hei, Mohammed». Jeg har gjort det i mang…
I den mildt underholdende komedien «Pensjonskuppet» tar dessertgenerasjonen sølvskjeen ut av munnen for å forsyne seg av vår fremtidige trygd.
Landslagskapteinen får ingen sympati fra den tidligere Liverpool-kjempen Steve Nicol. Skotten huskes fortsatt for en karriereødeleggende grisetakling på Ullevaal.
En viral satirevideo har gitt ny fart til debatten etter VGs sak om kvinner som føler seg utrygge alene i skogen. Nå presiserer Karoline Smådal hva hun egentlig mente.
Nok en gang varsler USAs president Donald Trump at krigen mot Iran går mot slutten.
Nekrolog: Trond Johansen (1924–2026)
Tagger
PersonerEn pasient på Drammen sykehus er erklært død etter å ha blitt stukket av en annen pasient på lukket avdeling.
Stavanger-gutten som ble dømt til 20 års fengsel for drapsforbund i England, har bestemt seg for ikke å anke.
Det britiske hangarskipet HMS Prince of Wales skal seile inn Oslofjorden for en større sikkerhetskonferanse. Nå utsettes det som følge av tåke.
Årsaken til grunnstøtingen er ikke klar.
Hemmelige dokumenter fra Oslo-prosessen avslører flere detaljer i Terje Rød-Larsens avtale med Utenriksdepartementet.
For andre gang denne uka er det rettet bombetrusler mot flere passasjerfly over det europeiske kontinetet.
Et barn er bekreftet død og sju personer er skadd etter en alvorlig ulykke på E18 i Larvik. Veien vil holdes stengt i flere timer.
Den første av tre henrettelser som er planlagt i USA torsdag, ble gjennomført i Indiana natt til torsdag. Senere samme dag er det henrettelser i Florida og Alabama.
Det forventes at veien vil være stengt nordgående i flere timer etter en alvorlig trafikkulykke. Én bil, to voksne og seks barn er involvert.
Arkivet til Terje Rød-Larsen og Mona Juul fra Oslo-prosessen er overlevert til Nasjonalarkivet og digitalisert. Det blir offentliggjort torsdag, opplyser deres advokat.