Dilbert-skaperen er død
Tegneserieforfatter Scott Adams, som sto bak tegneserien «Dilbert», er død.

Den kontroversielle tegneserieskaperen Scott Adams døde av prostatakreft..
Les mer på VGAdam · Foto: Wikimedia Commons Personer, steder og emner i nyheten
Tegneserieforfatter Scott Adams, som sto bak tegneserien «Dilbert», er død.
Scott Adams, skaperen av den populære tegneserien Dilbert er død, 68 år gammel. Det melder Washington Post.
George R.R. Martin (77) frykter at «det verste kan være i vente».
Den norske regissøren, TV-produsenten og manusforfatteren Tore Ryen døde fredag.
Den norske regissøren, TV-produsenten og manusforfatteren Tore Ryen døde fredag. «Mot i brøstet» var en av Norges aller største seersuksesser på TV-skjermen på 1990-tallet. Serien ble sendt på TV2 fra 1993 til 1997.
I den nye serien «Half Man» blir en tenåring presset inn i en seksuell situasjon: – Noen blir veldig sjokkerte, sier serieskaperen.
Selskapet bak det populære spillet Fortnite kvitter seg med over 1.000 ansatte.
Mannen bak årets seriesnakkis nektet å inngå sex-kompromiss.
Serieskaper Emilie Beck (34) fikk en uventet reaksjon da beskjeden om «Flukten fra Bolivia» kom.
PersonerCup er cup og måling er måling. Selv om de peker i en klar retning, er det store sprik.
USAs president Donald Trump kommer til å tilbringe kvelden og natten i Det hvite hus og følge resultatene fra mellomvalget derfra.
Blir det en blå bølge for demokratene, eller holder republikanerne på makten? Dette mener velgere i to delstatene som kan avgjøre.
I Bergen går det «veldig raskt» unna. På Østlandet må det jobbes hardere for å få solgt.
Mattilsynet melder at det ble påvist fugleinfluensa i et fjørfeanlegg i Klepp kommune i Rogaland. 7500 fjærfe er avlivet som følge av funnet.
Friidrettsprofilen blir assistenttrener for trener Unn Merete Lie Jæger.