Lignende nyheter
Belarus har benådet 123 fanger. Blant personene som er benådet er folk fra ulike land som er dømt for terror, ekstremisme og spionasje, ifølge myndighetene.
Fredsprisvinner Ales Bjaljatski er blant fangene som er benådet…
Belarus har løslatt 52 fanger fra ulike land etter anmodning fra president Donald Trump, melder landets statlige nyhetsbyrå.
I gjengjeld skal USA oppheve sanksjoner mot det statlige belarusiske flyselskapet Belavia.
Kunn…
En intens politijakt er i gang i New Orleans etter at ti innsatte rømte fra et fengsel i byen ved å bryte seg gjennom…
Politiske møter er åpne for publikum. Det er sjelden noe rush for å få de beste plassene, heller et beskjedent sig av journalister og byråkrater.
Folk kan uansett oppleve bystyret hjemmefra. Kristiansund kommune har k…
Flere måtte stoppe opp og ta en titt da gatekunstneren Shy Girl holdt på med veggen ved siden av Vinmonopolet lørdag.
Hun hadde tatt turen fra Bergen for å gi det lokale kjøpesenteret et unikt design.
– Jeg visste…
39 politiske fanger ble løslatt i Venezuela i løpet av helgen, opplyser menneskerettsgruppen JEP.
Løslatelsene skjer etter nye samtaler mellom overgangsregjeringen og opposisjonen i landet. Samtalene har støtte fra USA,…
Det opplyser myndighetene i landet, ifølge AFP.
Løslatelsen skjer samtidig som myndighetene sitter i samtaler med opposisjonen. Dagen før lovet en sentral opposisjonsleder å hjelpe til med å få fanger satt fri.
Ifølge my…
En bil skal ha truffet et autovern, for deretter å ende ferden i veggen til en butikk i Ulstein, melder politiet i Møre og Romsdal. De har kontroll på føreren som anmeldes.
Cuba vil i løpet av de kommende dagene løslate 51 fanger som del av en avtale med Vatikanet, opplyser landets utenriksdepartement i en uttalelse torsdag.
Løslatelsene skjer to uker etter at utenriksminister Bruno Rodrígu…
Tidligere hang et portrett av Terje Rød-Larsen på veggen på Fafo. Nå har forskningsinstituttet tatt det ned.