Eierne av Odal vindkraftverk risikerer å tape flere hundre millioner kroner fordi det ikke er aktivitet ved kraftverket.
Nyhetsnettstedet Europower skriver at halve vindparken kommer til å være ute av drift i flere måneder, og at det økonomiske tapet kan passere 250 millioner kroner.
10. april knakk et 22 tonn tungt turbinblad på Engerfjellet i Nord-Odal.
Etter det har vindparken stått stille. Les mer på NRK
STRID: Staten skrinla planen om å bruke bygget til Nidaros domkirkes sokn. Nå mener soknet at staten har påført dem milliontap og har bedt om nesten sju millioner i kompensasjon.
Selskapet R8Me kan påføre fylket nye tap tre år etter at det ble solgt. Nå avskrives et lån som fulgte med salget av selskapet med sju millioner kroner.
La Liga-toppen svarer.
Idrettsrådet (CSD) skriver torsdag at de har bedt den spanske idrettsdomstolen (TAD) om å vurdere saken basert på Spanias idrettslov, der det heter at man kan bli straffet for «offentlige handli…
Flyselskapet Norwegian har startet samtaler om en nedbemanningsrunde i København, melder det danske bransjenettstedet Check-in.dk.
Ifølge nettstedet risikerer 55 piloter og 70 kabinansatte å miste jobben. Grunnen er at N…
Tidligere Liverpool- og Manchester City-spiller Raheem Sterling er siktet for uforsvarlig kjøring og besittelse av lystgass. Han risikerer en lengre fengselsstraff.
En mann som ble dømt for et drap i 2004, er henrettet i et fengsel i Florida. Dette er delstatens 19. henrettelse i år.
Jesse Guardado ble erklært død klokken 18.13 torsdag etter å ha fått en giftsprøyte med tre legemidl…
Nikkei-indeksen ved børsen i Tokyo falt over 5 prosent fra start fredag og følger dermed utviklingen fra USA, som ble rammet av et teknologiras dagen før, skriver NTB.
I Seoul ble handelen automatisk stanset i 20 minutte…
Den påtroppende guvernøren i Texas, Gina Hinojosa, vil bremse utbyggingen av store datasentre. Det sier hun i et intervju CNN, ifølge Reuters.
Hinojosa mener delstaten må få på plass lover som beskytter innbyggerne før d…
USAs utenriksminister Marco Rubio avviser meldinger om at han vil slutte i jobben for å stille som presidentkandidat.
Det melder New York Times.
Rubio sier at planen hans hele tiden har vært å jobbe for president Donald…
USA, Nato og Ukraina har hatt gode og nyttige samtaler om hvordan krigen i Ukraina kan avsluttes, melder Trumps spesailutsending Jared Kushner på X.
Samtalene fant sted torsdag, i forkant av nye forhandlinger neste uke i…
Den rumenske etterretningstjenesten opplyser at ytterligere to fly har mottatt bombetrusler. Ett av disse var et KLM-fly på vei til Tel Aviv med mellomlanding i Bucuresti.
Ifølge etterretningstjenesten anmodet pilotene o…
Teknologiindeksen Nasdaq i USA falt med 5,52 prosent torsdag. Nedgangen er det kraftigste fallet for Nasdaq i år. Det største fallet inntil i dag var på 4,18 prosent i mai.
S & P 500, som samler de 500 største selskapene…
Guvernør Gavin Newsom omgjør om alle dødsdommene i California til livsvarig fengsel.
Newsom har lenge vært motstander av dødsstraff.
– Jeg har besluttet å benytte min grunnlovsfestede rett til å omgjøre alle dødsdommer i…
Borgarting lagmannsrett skal behandle anken fra tidligere Norsk Industri-direktør Stein Lier-Hansen, melder E24.
I mai ble han dømt til fem års fengsel for grov korrupsjon og grov økonomisk utroskap, samt til å betale 10…
USAs førstedame Melania Trump ba om en varig våpenhvile i Ukraina da hun tok imot utsendinger fra Ukraina og Russland i Det hvite hus.
Hun deltok nylig i samtalene som førte til en seks dager lang våpenhvile i den russis…