Trump kaller ham ekstremist: – Sier skumle ting
Demokratenes senatorhåp i Michigan, Abdul el-Sayed, slår tilbake mot presidenten.
Vi kan forferdes over den russiske propagandaens evne til å forvandle et nærstående broderfolk til fremmede fiender som må tilintetgjøres. I så fall bør vi også bli en smule skremt over hvor lett det ser ut til å være å mane frem identitetskonflikter midt iblant oss..
Les mer på VG
Demokratenes senatorhåp i Michigan, Abdul el-Sayed, slår tilbake mot presidenten.
Lørdag ble det iverksatt en redningsaksjon på Gaustatoppen etter at et turfølge gikk seg vill. Nå maner Røde Kors til forsiktighet i fjellet.
NVE-krav om milliarder til beredskap kan øke din nettleie med inntil 300 kroner i året.
Verdens temperaturer fortsetter å stige. Nye tall viser at 1,5-gradersmålet trolig blir brutt for første gang.
PersonerPeres Jepchirchir (33) tas ut av konkurranse etter å ha avgitt en prøve som ga utslag for bloddoping.
Statens helsetilsyn vil gjøre det lettere å ta autorisasjonen fra leger som kan være en fare for pasienter. Helsedirektoratet vil gjøre bedre bakgrunnssjekker.
Blinde Mirnesa suser av gårde bak sin personlige assistent. Hun er heldig, for tilbudet om assistent er avhengig av hvor du bor.
Det skriver flere medier.
Denne uken får du blant annet et «perfekt» Halloween-mysterium og en bedragersk mor i tipsspalten.
Kabinansatte stemte ned forslaget fra SAS.
Det blir streik fra onsdag morgen.
Her er to aksjer med sterk kjøpsanbefaling og to med sterk salgsanbefaling.