Arve Juritzen, som står på 5. plass på Nominasjonskomiteens liste til Oslo bispedømmeråd og Kirkemøtet, har i VG 26. august formulert seg meget skarpt om andre kandidater på lista: Han har selv et liberalt syn, men «. står ved siden av kandidater som jeg mener vil ødelegge folkekirken ved å fremme Det gamle testamentes fordømmende holdninger».. Les mer på VG
Resultatforbedringen skyldes hovedsakelig høyere kraftpris for Nord-Norge, det melder Helgeland kraft i en pressemelding torsdag.
– Konsernet nå står foran betydelige investeringsbehov innen nett, kraftproduksjon og e…
DNB slo forventningene og leverte et resultat etter skatt på 9,8 milliarder kroner i andre kvartal, skriver selskapet i en børsmelding.
– Aktiviteten i norsk økonomi er høy og vedvarende robust i møte med usikkerheten i…
Norske bankers resultat og avkastning gikk noe ned i 2025, men er fremdeles på et høyt nivå, viser Finanstilsynets rapport. Tapene på utlån økte noe, skriver NTB:
Norske bankers samlede resultat før skatt i 2025 tilsvart…
President i Uganda, Yoweri Museveni, tek ei tidleg leiing i oppteljinga etter torsdagens val. Førebelse resultat vart annonsert fredag morgon etter at 45 prosent av stemmene er talte.
Dei viser at Museveni har ei komfort…
Forsikringsselskapet Gjensidige har lagt fram eit resultat på 2,07 milliardar kroner før skatt i tredje kvartal, melder E24.
– Vår sterke vekst fortsette i kvartalet. Vi er på god veg til å levere på våre finansielle mål…
Glasset var halvfullt for Coca-Cola i andre kvartal. Tross lavere salgsvolum enn kvartalet før, bidro økte priser likevel til et godt resultat.
Totalt endte bruskonsernet med 1 prosent økning i omsetningen, til 12,5 mill…