Lignende nyheter
President Donald Trump sa lørdag at på tross av en «stor samtale» denne uken med Kinas president Xi Jinping om KI, bør ikke USA slå seg sammen med Kina om teknologien.
«Det de ønsker er å stanse fremgangen vår fordi vi l…
USAs president Donald Trump sier at USA vil svare på en betydelig måte dersom Canada går videre med handelsavtalen som landet har forhandlet frem med Kina.
– Hvis de inngår en avtale med Kina, ja, så vil vi gjøre noe vel…
USAs president Donald Trump sier det er «veldig farlig» for Storbritannia og inngå avtaler med Kina, skriver BBC.
Fredag er den tredje dagen av statsminister Keir Starmers Kina-besøk, som er det første en britisk statsmi…
Om bord på flyet Air Force One torsdag kveld kunngjorde USAs president Donald Trump at han planlegger å besøke Kina i april.
I tillegg bekreftet han at Kinas president Xi Jinping vil reise til USA mot slutten av året.
Tr…
USAs president Donald Trump og Kinas president Xi Jinping hadde en telefonsamtale mandag. Det melder Reuters.
Trump og Xi diskuterte bilateralt samarbeid og spørsmålet om Taiwan, ifølge Kinas statlige nyhetsbyrå Xinhua.…
Donald Trump understreker at avtalen kun mangler godkjenning fra Xi og ham selv.
Kinesiske myndigheter har foreløpig ikke kommentert saken.
– Avtalen vår med Kina er ferdig og avhenger av endelig godkjenning fra presiden…
Rammene for en «svært sterk» handelsavtale mellom Kina og USA er allerede på plass, sier USAs president Donald Trump.
Trumps uttalelse om en mulig fremtidig handelsavtale med Kina kom i et intervju sendt på Fox News tirs…
USAs president Donald Trump melder at handelssamtalene mellom USA og Kina i Sveits lørdag har vært konstruktive.
– Et veldig godt møte med Kina i Sveits i dag. Mange ting ble diskutert, enighet om mye. En total tilbakest…
USAs president Donald Trump foreslår å redusere tollsatsene mot Kina til 80 prosent. Til helgen møtes representanter fra landene for å diskutere handelskrigen.
– 80 prosent toll mot Kina virker riktig, skriver Trump i et…
Appen som ukrainere bruker for å bli varslet om russiske luftangrep er blitt hacket.
Det sier Ukrainas luftforsvar, melder Reuters.
Appen skal i en kort tidsperiode ha vist en atomalarm.
– Appen ser ut til å ha blitt uts…