Lignende nyheter
En 22-åring er dømt til ett år og ni måneders fengsel for å ha psykisk medvirket til en grov voldtekt i Bergen, via Snapchat, fra en annen del av landet.
Han må også betale fornærmede 150.000 kroner i oppreisningserstatn…
En 22 år gammel mann er av Oslo tingrett dømt for 139 tilfeller av bedrageri via nett og 50 tusen bedrageriforsøk via tekstmeldinger, skriver politiet i en pressemelding.
Flere av bedrageriene ble begått mens mannen sone…
Fra Norge skal han ha dirigert geriljakrigere i Kamerun via WhatsApp. Nå sitter Cho Lucas Ayaba varetektsfengslet på Ullersmo.
Det skal være mulig å se 20 skip som beveger seg fra Golfen mot utgangen via Hormuzstredet på sporingsdata for skip skriver Reuters.
– Vilkårene for våpenhvilen mellom Iran og USA er klare og tydelige: USA må velge – våpenhvile eller fortsatt krig via Israel. De kan ikke få begge deler, skriver Irans utenriksminister Abbas Araghchi på X, melder Reuter…
Det norske satelittselskapet Kongsberg Satellite Services (KSAT) har kommunisert med en satellitt fra Svalbard som de ikke hadde tillatelse til å kontakte.
Nå kan selskapet bli ilagt en bot på 250.000 kroner.
– KSAT vil…
Reaksjonene hagler etter nyheten om at USA letter på sanksjonene mot Russland. Russland-ekspert mener avgjørelsen er en gavepakke til Vladimir Putin.
Karoline Leavitt (29) avviser rykte som sprer seg på internett.
En 25 år gammel kvinne er innlagt på sykehus med alvorlige skader etter hendelsen.
En omfattende redningsaksjon pågår etter at en nabo hørte rop om hjelp og slo alarm.
NRK-korrespondenten Fredrik Tombra (35) reiste til Ukraina for å dekke krigen. I elendigheten fant han lykken med Naomi Gumaer (28).
Trump begrunner sanksjonsletten med at «det er i USAs nasjonale interesser».
Katie Zacharia skal ha fått sparken etter bare fem dager som Trumps pressesekretær. USA-ekspert Eirik Løkke tror løgnen om advokatstatusen ble avgjørende.
Elon Musk skal selv ha tatt initiativ til å begrense Ukrainas tilgang til satellittjenesten Starlink - og fått Donald Trump med på ideen.
Lokførerforbundet og Spekter er enige om årets lønnsoppgjør, og dermed avsluttes togstreiken som har vart i nær en måned, opplyser Vy og Spekter.
Donald Trump letter sanksjonene mot Russland.