Novak Djokovic overrasket i Australian Open – sendte Jannik Sinner hjem i maratonkamp
Tennisveteranen Novak Djokovic holder liv i håpet om en ellevte tittel i Australian Open. Fredag beseiret han verdenstoer Jannik Sinner i en semifinalethriller.

Dette har ikke tennislegenden Novak Djokovic (39) opplevd på 20 år..
Les mer på VGPersoner, steder og emner i nyheten
Les mer om
Tennisveteranen Novak Djokovic holder liv i håpet om en ellevte tittel i Australian Open. Fredag beseiret han verdenstoer Jannik Sinner i en semifinalethriller.
Lorenzo Musetti utklasset den serbiske veteranen Novak Djokovic i to sett i Australian Open-kvartfinalen. Så måtte han gi seg med skade.
Kasakhstanske Jelena Rybakina kjørte fullstendig over polske Iga Świątek i andre sett i kvartfinalen i Australian Open og tok seg til semifinale.
Carlos Alcaraz er klar for finale i US Open etter å ha slått Novak Djokovic på hardcourt for første gang. 22-åringen beseiret 38-åringen i strake sett.
Tennislegenden Novak Djokovic (38) gikk videre til semifinalen i US Open etter et tett oppgjør mot amerikanske Taylor Fritz.
Casper Ruud så ut til å ha vendt kampen i sin favør, men måtte gi tapt for den 23-årige belgieren Raphaël Collignon i fem sett og er ute av US Open.
Tennisstjernen Novak Djokovic står over ATP 1000-turneringen i Cincinnati i USA. Serberen lader opp til US Open med en lang pause borte fra banen.
Ein trailer fekk hol på dieseltanken etter å ha køyrt i eit skilt ved Trengereidtunnelen i Vaksdal i går kveld. Om lag 500 liter diesel rann ut og blei liggande i vegbana. Vegtrafikksentralen stengte både Stavenes- og Tr…
Casper Ruud stiller likevel ikke til start i Grand Slam-turneringen US Open.
Tennisgiganten Novak Djokovic (39) tapte overraskende i 2. runde i Cincinnati Open. Etterpå kom noe av forklaringen på hvorfor han slet i varmen.
Er Josefine Birkelund (22) den eneste prinsessen i Toppserien? Veien fra skadehelvete til seriegull har vært alt annet enn eventyrlig.
Drakten fotballegenden Kevin Keegan brukte mot Liverpool som Hamburg-spiller i 1977, er på en auksjon solgt for mye penger.
Børsene i USA og Asia har falt kraftig etter en lang opptur.
Du bør ha skiftet til vinterdekk når du gir deg ut på veiene nå i begynnelsen av november, advarer politiet.
Formel 1-stjernen Lewis Hamilton fortsetter å fyre løs mot Ferrari og lagkamerat Charles Leclerc etter Mexicos Grand Prix sist helg.
Kokken mente toppingen var en fornærmelse mot italiensk kultur.
Bruken av e-sigaretter øker blant unge, og politiet forteller om salg helt ned på barneskolenivå.
Nikkei-indeksen ved børsen i Tokyo har falt rundt 6 prosent fredag og følger dermed utviklingen fra USA, som ble rammet av et teknologiras dagen før.