Lignende nyheter
Teknologiselskapet Samsung Electronics har byrja masseproduksjon av den neste generasjons minnebrikka for å drive kunstig intelligens (KI), kjem det fram i ei pressemelding.
– Denne bragda markerer ein milepæl som den fø…
Dette er en pluss artikkel, log inn og les videre på www.sa.no.
Det blir tøff konkurranse for det norske Oscar-bidraget «Markens grøde». Rekordmange filmer konkurrerer nemlig om å bli nominert til beste internasjonale film.
I år er 105 filmer påmeldt i kategorien, skriver The Wrap.
D…
Samsung Electronics ligger an til et nytt rekordoverskudd i tredje kvartal, viser tall fra den…
Filmen «Markens grøde» ble valgt som Norges Oscar-kandidat. Hvordan er veien fram mot Oscar-utdelingen?
Spelefilmane «Lave forventninger», «Markens grøde» og dokumentarfilmen «Trango» har blitt kortlista som norske kandidatar til å bli Oscar-nominert.
Den norske Oscar-komiteen blir samla 1. september for å peike ut den nor…
Den norske Oscar-komiteen kom onsdag med kortlisten over hvilke filmer som kan bli Norges Oscar-kandidat til neste år.
Funksjonen skal hindre at du blir låst ute.
Anne Lindboe (H) hadde et møte med New Yorks ordfører. Det fikk Norgesdemokratene til å reagere.
Minutter før han forsøkte å storme korrespondentmiddagen, tok den siktede 31-åringen en selfie på hotellrommet.