Lignende nyheter
Fredag morgen var det full panikk, etter en katastrofal dag på børsen i både USA og i Asia. Det kom etter flere dager med uro.
Les også:
Fra nedtur til opptur
Men fredag kveld er det full u-sving på børsne i US…
Grovt korn, fisk og grønt må gjøres billigere for at nordmenn skal spise sunnere, mener utvalg ledet av tidligere helseminister Bent Høie.
Tonje Brenna (Ap) hevder at 2026 har vært et godt år for alle som reiser kollektivt (Budstikka 3. november) i Asker og Bærum. Spør du pendlerne som daglig står på perrongen og venter på forsinkede eller innstilte tog, tr…
(Nettavisen): Alt tyder nå på at demokratene har gjort storeslem i valget i USA, med kontroll over begge kamrene i kongressen.
I praksis betyr det at demokratene er gitt makten til å sette ned foten. Og nettopp det tr…
Billigere månedskort handler om folks hverdagsøkonomi. Det skal være rimelig og enkelt å komme seg til jobb og skole. Flere skal ha råd til å velge kollektivt.
Akershus er landets største pendlerfylke. Veldig mange er…
(Nettavisen) Sjeføkonom Kjetil Olsen i Nordea Markets peker på at det er et sammensatt bilde når man vurderer folks økonomi, ettersom både renter, lån, lønn og handlemønster spiller inn.
Men ser man isolert på de typ…
Månedskortet hos Kolumbus har blitt kraftig billigere i år. En voksen i én sone betaler nå 550 kroner, mot 791 kroner før 10. september. Men samme år ble busstilbudet mindre.
Fylkestinget vedtok i fjor å kutte rundt 6…
Fra søndag ble det billigere å reise kollektivt. Kuttet gjelder kun de neste seks månedene. Det ønsker Sosialistisk Venstreparti å gjøre noe med.
Hver tredje velger svarer at de vil stemme Frp hvis det var stortingsvalg i dag, og hver fjerde hvis det var kommunevalg. Aldri har partiet hatt en tilsvarende posisjon i velgermassen.
Fem forklaringer
For…
Vi mener at bussbilletter koster for mye penger.
Hvis bussbillettene blir billigere, er det bra for menneskenes økonomi.
Billigere bussbilletter er også bra for klima og det vil kanskje bli færre trafikkulykker.…