Isar Aerospace avbryter dagens oppskytingsforsøk på Andøya for å evaluere en mulig lekkasje i en trykkbeholder.
– Teamene våre vurderer saken, og vi vil snart være tilbake på oppskytingsrampen klare for oppskyting, sier…
Isar Aerospace har valgt å stanse kveldens forsøk på å skyte raketten Spectrum 2 på Andøya. Årsaken er en oppdaget lekkasje i en trykkbeholder (COPV).
Det melder selskapet i en pressemelding.
Teamet jobber nå med å vurde…
Raketten «Spectrum 2» skulle sendes opp fra Andøya i Nordland i kveld.
Men da de telte ned klokken 21.21, ble oppskytingen avbrutt.
Det er uklart hva som var årsaken til at oppskytingen ble stoppet.
Det skriver det tyske romfartselskapet Isar Aerospace i en pressemelding.
Det forrige oppskytingsvinduet fra Andøya var tidligere i januar. Men da førte en feil på en trykkventil til at forsøket ble stanset.
– Vi var i s…
I USA ble utskytingen av den tiende Starship-raketten fra Elon Musks romfartssenter utsatt.
Oppskytingen skulle egentlig ha skjedd søndag, men ble utsatt til tirsdag klokka to, norsk tid. Det melder Reuters.
Skyer over u…
Isar Aerospace og Andøya Space har skrevet romfartshistorie ved å skyte opp en rakett fra Andøya, som plasserte sin last i bane rundt jorden.
Det tyske selskapet er de første til å gjennomføre dette fra Vest-Europa.
Opps…
Raketten «Spektrum 2» ble skutt opp fra Andøya lørdag kveld. Oppskytingen var vellykket. «Spectrum 2» er nå i bane, og er dermed den første raketten som er skutt opp fra Vest-Europa og skal gå i bane rundt jorda.
Med om…