Lignende nyheter
Det blei ein dyr fredagsettermiddag for fleire bilistar i Nesbuveien på Jåttå.
Utrykkingspolitiet var på plass med laseren, og for elleve sjåførar enda det med forenkla førelegg.
Éin bilist hadde det så travelt at…
Meta må betale 25 milliarder dollar i bot etter å ha villedet brukere om beskyttelse av personvern, har en domstol i New Mexico i USA bestemt.
UP har gjennomført en trafikkontroll på Stokke Ravei. Det ble skrevet ut 12 forenklede forelegg for fart i tidsrommet kontrollen pågikk.
– Det ble også opprettet en anmeldelse for fart hvor bilen ble målt til 68 km/t…
UP har hatt kontroll på Undrumveien søndag.
– Totalt ble fire bilførere ilagt forenklet forelegg for hastighet, opplyser operasjonsleder Marius Daffinrud Fosvold.
Den som ble tatt i høyest fart kjørte i 92 km/t i 7…
KYIV, UKRAINA (Nettavisen): Sent på kvelden den 13. oktober ble tre av naboene til Olga Chelesheva drept da et russisk ballistisk missil rammet den nietasjer høye boligblokken hun bor i.
– Vi har to kraftverk i denne…
Mannen som er siktet for trusler med skytevåpen ved en moské i Porsgrunn lørdag kveld nekter straffskyld.
– Han nekter straffskyld etter siktelsen, og utover det kan jeg ikke uttale meg om innholdet i etterforskningen, s…
Varslet 18 ganger på skolen siste to årene: – Uvanlig
Steinar Wangen (55) nekter straffskyld for å ha drept svenske Malin (47) i Trollhättan i september 2024.
Det ble kjent da ankesaken startet mot ham i Agder lagmannsrett i Skien tirsdag.
Wangen er tiltalt for å ha drept M…
En person må betale 50.000 kroner i bot etter å ha forstyrret en isbjørn.
Det melder Sysselmesteren på Svalbard.
Boten ble gitt etter at en person om bord på en båt brukte skipshornet for å vekke en sovende isbjørn på la…
EUs høyeste domstol kom med avgjørelsen torsdag morgen.
EU-kommisjonen utstedte først en bot på 4,3 milliarder euro mot Google i 2018.
Kommisjonen mente at Google presset telefonprodusenter som brukte Android til å forhå…